اعتراض به نتایج کنکور کارشناسی ارشد

سازمان سنجش در فاصله زمانی یک الی دو ماه پس از انتخاب رشته کارشناسی ارشد به بررسی اولویت های انتخابی داوطلبان پرداخته و در نهایت رتبه اکتسابی متقاضیان در هر رشته محل را به همراه محل قبولی آن ها اعلام می کند . بسیاری از داوطلبان پس از انتشار کارنامه نهایی کنکور کارشناسی ارشد به نتایج اعلام شده توسط این سازمان معترض بوده و درصدد بررسی مجدد کارنامه خود می باشند . هر چند فرم های انتخاب رشته داوطلبان توسط نرم افزاری دقیق مورد بررسی قرار گرفته و سازمان سنجش از صحت اعلام نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ اطمینان حاصل می کند اما ممکن است برخی داوطلبان هم چنان قصد اعتراض به نتایج اعلام شده را داشته باشند . در ادامه نحوه اعتراض به نتایج کارشناسی ارشد ۹۸ را ارائه می دهیم .

زمان و نحوه اعتراض به اعلام نتایج کارشناسی ارشد ۹۸

اعتراض به اعلام نتایج کارشناسی ارشد با مراجعه به سیستم پاسخگویی سازمان سنجش امکان پذیر می باشد . این بخش که در منوی سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org قرار دارد به منظور ارسال درخواست های داوطلبان تعبیه شده است . به عبارت دیگر این سیستم برای برقراری ارتباط هر چه سریع تر داوطلبان با سازمان سنجش آموزش کشور و پاسخگویی مناسب راه اندازی شده است که امکان طرح سوال در زمینه های مختلف را فراهم می کند . در زمان اعلام نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ گزینه ای تحت عنوان ” اعتراض به نتیجه قبولی ” به بخش موضوعات درخواست داوطلبان اضافه می شود که از این طریق می توانند اعتراضات خود را ثبت نمایند . توجه داشته باشید به منظور استفاده از این سیستم ملزم به ثبت نام و عضویت در سایت می باشید . برای اطلاعات بیش تر در این خصوص مقاله نحوه ثبت درخواست درسایت سازمان سنجش را مطالعه کنید .

درخواست بررسی مجدد کارنامه نهایی کارشناسی ارشد ۹۸

برخی داوطلبان پس از انتشار کارنامه سبز کنکور کارشناسی ارشد اعتراضی به نتایج اعلام شده ندارند اما به دلیل اشتباه و بی دقتی در زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد ، خواهان ایجاد تغییراتی در نتایج اکتسابی هستند . این تغییرات شامل بررسی اولویت های بعدی ، تغییر دوره قبولی ، مجوز شرکت در آزمون سال بعد و … می باشد . سال گذشته سازمان سنجش قابلیتی برای بررسی مجدد فرم انتخاب رشته را برای این دسته از داوطلبان فراهم کرده بود که انتظار می رود امسال نیز شاهد تکرار این روند باشیم .

مطالب مشابه...

0 افکار در “اعتراض به نتایج کنکور کارشناسی ارشد”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *