اعلام نتایج کارشناسی ارشد ۹۸

پس از برگزاری کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ نتایج این آزمون در دو مرحله منتشر شده و در اختیار داوطلبان قرار می گیرد . در مرحله نخست نتایج اولیه کارشناسی ارشد ۹۸ اعلام شده و وضعیت علمی داوطلبان مشخص می گردد . متقاضیان بر اساس کارنامه منتشر شده در این مرحله می توانند نسبت به انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۸ و انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۸ اقدام نمایند . پس از آن سازمان سنجش به بررسی فرم انتخاب رشته داوطلبان پرداخته و در مرحله اعلام نتایج نهایی کارشناسی ارشد ۹۸ محل قبولی آن ها را اعلام می کند . در ادامه زمان و نحوه اعلام نتایج کارشناسی ارشد ۹۸ را در اختیار داوطلبان قرار می دهیم .

زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد ۹۸

در کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ کلیه داوطلبان رشته محل های دانشگاه های سراسری اعم از روزانه ، شبانه ، پیام نور ، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد با یک دیگر به رقابت پرداخته و نتایج اولیه خود را در یک کارنامه مشترک دریافت می کنند . سازمان سنجش پس از بررسی پاسخنامه های داوطلبان نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ را احتمالا در دهه دوم خرداد ماه یعنی حدودا یک ماه پس از آزمون اعلام می کند . متقاضیان می بایست در این زمان به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و نسبت به دریافت کارنامه خود اقدام نمایند . داوطلبانی که بر اساس این کارنامه مجاز به شرکت در مرحله انتخاب رشته شوند می بایست رشته محل های مورد علاقه خود را انتخاب نموده و منتظر اعلام نتایج نهایی کارشناسی ارشد ۹۸ باشند . بر اساس تجربیات سالیان گذشته زمان اعلام نتایج نهایی کارشناسی ارشد ۹۸ دهه اول شهریور ماه می باشد .

نحوه اعلام نتایج کارشناسی ارشد ۹۸

داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ برای انجام کلیه فرایندهای این آزمون باید به ” سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ۹۸ ” مراجعه نمایند . برای دسترسی به این سامانه کافی است به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه نموده و از منوی سمت راست وارد بخش کارشناسی ارشد شوید .

در این بخش می توانید سامانه مذکور را مشاهده نمایید .

این سامانه به گونه ای طراحی شده که داوطلبان از دو روش می توانند وارد میز کار خود شده و مراحل مختلف آزمون کارشناسی ارشد ۹۸ را دنبال کنند .

روش اول بر اساس شماره پرونده و مشخصات فردی
روش دوم بر اساس شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام

با توجه به این که برخی داوطلبان اطلاعات ثبت نامی خود را فراموش می کنند ، امکان دریافت شماره پرونده و کد رهگیری ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد از طریق ثبت درخواست در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش برای این متقاضیان وجود خواهد داشت .

گزینه های موجود در میز کار داوطلب ، مراحل مختلف کنکور کارشناسی ارشد را نشان می دهد که هر یک در مهلت قانونی خود فعال می شوند . از این رو داوطلبان به منظور مشاهده نتایج کارشناسی ارشد ۹۸ می بایست در موعد مقرر به این قسمت مراجعه کرده و گزینه مورد نظر را انتخاب کنند .

مشاوره اعلام نتایج کارشناسی ارشد ۹۸ و مشاوره انتخاب رشته ارشد ۹۸

داوطلبان برای کسب رتبه قبولی در اعلام نتایج کارشناسی ارشد ۹۸ ملزم به داشتن برنامه ریزی مناسب و مطالعه منابع مفید می باشند . البته مرحله انتخاب رشته کارشناسی ارشد هم تاثیر بسزایی در این نتیجه خواهد داشت که می بایست با مشورت افراد آگاه و با تجربه صورت گیرد . از آن جا که بعد از اعلام نتایج اولیه کارشناسی ارشد ۹۸ مسیر دانشگاه آزاد و سراسری جدا می شود داوطلبان برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۸ باید به سایت azmoon.org مراجعه نمایند . نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد و نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد راهنمای مناسبی برای داوطلبان در این مرحله می باشد .
بعد از بررسی فرم انتخاب رشته داوطلبان ، نوبت به اعلام نتایج نهایی کارشناسی ارشد ۹۸ می رسد . سال گذشته نتایج نهایی کلیه داوطلبان این آزمون در سایت سازمان سنجش منتشر شد اما مشخص نیست امسال هم شاهد اعلام نتایج نهایی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۸ توسط این سازمان باشیم .

مطالب مشابه...

0 افکار در “اعلام نتایج کارشناسی ارشد ۹۸”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *