برنامه ریزی کنکور کارشناسی ارشد ۹۸

یکی از شروط اصلی برای موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ داشتن برنامه ریزی مناسب و حساب شده می باشد . دانشجو در صورت داشتن برنامه می تواند هر درسی را به اندازه اهمیت آن مطالعه نموده و زمان خود را بر این اساس تنظیم نماید . به عبارت دیگر برنامه ریزی کنکور ارشد ۹۸ به نحوه مطالعه داوطلب نظم بخشیده و او را به کسب رتبه قبولی در مرحله اعلام نتایج ارشد ۹۸ نزدیک می کند . با توجه به ارتباط مستقیم برنامه ریزی اصولی و کسب رتبه قبولی ، این مقاله را در اختیار داوطلبان قرار داده و به نکات قابل توجه در این خصوص می پردازیم .

تعیین هدف در برنامه ریزی کنکور کارشناسی ارشد ۹۸

شاید بتوان گفت یکی از عوامل انگیزشی در موفقیت داوطلب داشتن هدف و تلاش برای رسیدن به آن می باشد . هر چه هدف داوطلب بزرگ تر و ارزشمندتر باشد اشتیاق درس خواندن و به تبع آن تلاش او دوچندان می شود . به طور مثال داوطلبی که ادامه تحصیل در دوره روزانه دانشگاه تهران را به عنوان هدف قرار می دهد ، می داند که کسب رتبه قبولی در این دانشگاه مستلزم سعی و تلاش زیاد می باشد . از این رو توصیه می کنیم قبل از هر چیز هدف خود را تعیین کنید . بدین منظور می توانید این سوالات را برای خود مطرح کنید :

آیا در رشته فارغ التحصیلی کارشناسی خود موفق بوده ام ؟
با توجه به میزان علاقه و موفقیت خود در رشته کارشناسی قصد ادامه تحصیل در این رشته را دارم ؟
در صورت تغییر رشته به کدام یک از رشته گرایش های ارائه شده در مقطع کارشناسی ارشد علاقه دارم ؟
آیا اطلاعات کافی در خصوص رشته امتحانی انتخابی را دارم ؟
با توجه به فاکتورهای علاقه ، هزینه ، مسافت و کیفیت کدام یک از دانشگاه های کشور را در اولویت قرار خواهم داد ؟

داوطلب با پاسخ به این سوالات هدف خود را تعیین کرده و درصدد رسیدن به این هدف گام برمی دارد .
هر چند بررسی و تعیین رشته محل های مورد علاقه در مرحله انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۸ صورت می گیرد اما در صورتی که داوطلب از همان ابتدا انتخاب های خود را مشخص نماید می تواند با بررسی رتبه و کارنامه قبولی کارشناسی ارشد داوطلبان سالیان گذشته میزان تلاش خود را برای رسیدن به آن هدف تخمین بزند .

مطالعه منابع مفید در برنامه ریزی کنکور کارشناسی ارشد ۹۸

مهم ترین نکته در برنامه ریزی کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ مطالعه منابع مفید و شناخته شده می باشد . با توجه به این که منابع مشخصی برای این آزمون منتشر نشده و سازمان سنجش صرفا دروس امتحانی رشته های مختلف را در دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد ۹۸ درج می کند ، متقاضیان باید در تهیه و مطالعه کتب مفید و با کیفیت نهایت دقت را به کار گیرند . یکی از راه های شناخت منابع مناسب مشورت با داوطلبان موفق سالیان گذشته و استفاده از تجربیات آن ها می باشد . ما نیز به منظور رفاه حال داوطلبان تحقیقاتی در این خصوص انجام داده و منابع کنکور کارشناسی ارشد مورد تایید شرکت کنندگان این آزمون را جمع آوری کرده ایم . با توجه به این که منابع معرفی شده بر اساس دروس امتحانی سال گذشته بوده و ممکن است در برخی رشته ها با تغییراتی همراه باشد توصیه می کنیم پس از اتمام زمان ثبت نام کارشناسی ارشد ۹۸ بررسی های لازم در خصوص دروس امتحانی رشته مورد نظر و ضرایب آن ها صورت گیرد .

نحوه مطالعه منابع در برنامه ریزی کنکور کارشناسی ارشد ۹۸

هر ساله پس از برگزاری کنکور کارشناسی ارشد با داوطلبانی مواجه هستیم که از نتیجه آزمون ناراضی بوده و با وجود داشتن مطالعه کافی و صرف وقت بسیار ، نتیجه مطلوب را به دست نیاورده اند . بزرگ ترین اشتباه این دسته از داوطلبان عدم آشنایی با الگوی صحیح مطالعه می باشد . داوطلبان باید توجه داشته باشند از زمان ثبت نام کنکور ارشد ۹۸ تا زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ۹۸ به طور تقریبی ۴ الی ۵ ماه فرصت دارند تا منابع را به طور کامل مطالعه نموده و خود را برای حضور در جلسه آزمون آماده نمایند . بنابراین داوطلب قبل از هر چیز باید زمان بندی مناسبی برای مطالعه دروس امتحانی داشته باشد . مسلما دروسی که دارای ضریب بیش تری می باشند از اهمیت بالاتری برخوردار بوده و می بایست در اولویت قرار گیرند . داوطلب باید این زمان بندی را به صورت هفتگی برای خود تعریف کرده و سعی کند طبق برنامه پیش رود . بررسی دفترچه سوالات و پاسخنامه کنکور کارشناسی ارشد سالیان گذشته نیز داوطلب را با نحوه طراحی سوالات آزمون آشنا می کند . توصیه می کنیم متقاضیان برنامه ریزی خود را طوری انجام دهند که حداکثر یک ماه قبل از آزمون مطالعه دروس را به اتمام رسانده و پس از آن به جمع بندی مطالب بپردازند .

مطالب مشابه...

0 افکار در “برنامه ریزی کنکور کارشناسی ارشد ۹۸”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *