ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد غیرانتفاعی

پس از اعلام نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد ، پذیرفته شدگان می بایست در بازه زمانی معینی نسبت به ثبت نام در دانشگاه محل قبولی اقدام نمایند . اگر تعداد افرادی که در یک رشته محل ثبت نام می کنند از ظرفیت پذیرش آن رشته محل کم تر باشد ، این کمبود با برگزاری مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد جبران خواهد شد . از این رو داوطلبانی که در مرحله اعلام نتایج کارشناسی ارشد ۹۷ پذیرفته نشده یا از رشته محل قبولی خود ناراضی هستند می توانند شانس خود را در این مرحله بیازمایند . هر چند تصمیمات وزارت علوم در سال جاری از عدم برگزاری تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد ۹۷ خبر می دهد اما با توجه به خالی ماندن بیش از ۵۰ درصد ظرفیت برخی دانشگاه های سراسری هم چون پیام نور و غیرانتفاعی امکان تجدید نظر در این تصمیم وجود خواهد داشت . شاید بتوان مهم ترین دلیل خالی ماندن ظرفیت دانشگاه های غیرانتفاعی را ارجحیت فاکتورهایی نظیر علاقه و مسافت عنوان کرد . این فاکتورها باعث می شود داوطلبان ادامه تحصیل در واحدهای دانشگاه آزاد را به رشته محل های دانشگاه غیرانتفاعی ترجیح دهند که همین موضوع باعث خالی ماندن ظرفیت دانشگاه های غیرانتفاعی می شود . این مقاله به بررسی زمان و نحوه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد غیرانتفاعی ۹۷ می پردازد که در صورت تایید برگزاری آن راهنمای مناسبی برای داوطلبان خواهد بود .

زمان و نحوه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد غیرانتفاعی ۹۷

با توجه به این که پذیرش دانشجو در مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد غیرانتفاعی ۹۷ برای نیمسال اول تحصیلی ۹۷ – ۹۸ صورت می گیرد زمان انتخاب رشته حدودا نیمه اول مهر ماه می باشد . پس از اعلام زمان دقیق انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد غیرانتفاعی ۹۷ داوطلبان می بایست لیست رشته محل های ارائه شده در این مرحله را مورد بررسی قرار داده و در صورت داشتن شرایط لازم برای ثبت نام اقدام نمایند . در مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد غیرانتفاعی ۹۷ علاقه از اولویت بالایی برخوردار بوده و ترتیب انتخاب های داوطلب می بایست بر این اساس صورت گیرد .

شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد غیرانتفاعی ۹۷

شرط اصلی شرکت در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد غیرانتفاعی ۹۷ حضور در جلسه آزمون ارشد ۹۷ و صدور کارنامه اولیه کارشناسی ارشد می باشد . بنابراین حتی اگر داوطلبی مجاز به انتخاب رشته در هیچ یک از دوره های روزانه ، شبانه ، پیام نور ، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان نباشد می تواند در این مرحله شرکت کند .

هر ساله هم زمان با آغاز فرایند تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد ۹۷ اطلاعیه ای حاوی کلیه شرایط لازم برای شرکت در این مرحله منتشر شده و در اختیار داوطلبان قرار می گیرد .

شانس قبولی در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد غیرانتفاعی ۹۷

حتما این سوال در ذهن داوطلبان ایجاد می شود که شانس قبولی در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد غیرانتفاعی ۹۷ چگونه خواهد بود ؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت شاید کاهش تعداد رقبا در این مرحله شانس قبولی شما را افزایش دهد اما این به معنی قبولی صد در صد شما در مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد غیرانتفاعی ۹۷ نمی باشد . آن چه قبولی شما را در این مرحله تضمین می کند انتخاب رشته دقیق و حساب شده می باشد .

مطالب مشابه...

0 افکار در “ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد غیرانتفاعی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *