ثبت نام دکتری استعداد درخشان دانشگاه آزاد ۹۸

پذیرش در مقطع دکتری دانشگاه آزاد در سال ۹۸ از دو روش شرکت در کنکور دکتری ۹۸ و ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد ۹۸ امکان پذیر است . داوطلبانی که علاقه مند به تحصیل در مقطع دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد هستند نیازی به ثبت نام و شرکت در آزمون دکتری ندارند و می توانند در زمانی که توسط دانشگاه آزاد مشخص خواهد شد جهت ثبت نام دکتری بدون آزمون آزاد و بررسی سوابق تحصیلی خود اقدام کنند . داوطلبان باید بعد از اعلام نتایج اولیه ، همانند سایر داوطلبان در مصاحبه این دانشگاه شرکت کنند . اطلاع از زمان و شرایط ، نحوه ، مدارک و شهریه دکتری استعداد درخشان دانشگاه آزاد ۹۸ کمک شایانی به داوطلبان می کند تا بتوانند در کمترین زمان در رشته و دانشگاه مورد علاقه ی خود به ادامه تحصیل بپردازند که ما در ادامه این مقاله به بررسی هر یک از موارد مذکور میپردازیم .

” دانشجویانی که دارای دروس معادلسازی شده باشند ، شامل پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد نمی شوند “

زمان و شرایط ثبت نام دکتری استعداد درخشان دانشگاه آزاد ۹۸

داوطلبانی که قصد تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه آزاد از طریق پذیرش استعداد درخشان را دارند می بایست در زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ۹۸ ، با مراجعه به سایت این دانشگاه به نشانی azmoon.org و دانلود دفترچه ، از شرایط ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد ۹۸ مطلع گردند . سال گذشته زمان ثبت نام دکتری استعداد درخشان دانشگاه آزاد از ۳۰ خرداد لغایت ۴ تیر ماه بود که به علت استقبال زیاد داوطلبان به مدت یک روز ( ۷ لغایت ۸ تیر ) تمدید شد . امسال نیز پیش بینی می شود ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد دهه اول تیر ماه باشد .

*** از مهم ترین شرایط ثبت نام دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد می توان به موارد زیر اشاره کرد :

شرایط ثبت نام دکتری استعداد درخشان دانشگاه آزاد ۹۸
معدل حداقل ۱۷ برای گروه دامپزشکی
حداقل ۱۸.۵ برای گروه علوم انسانی
حداقل ۱۷.۵ برای سایر گروه های آزمایشی
نمره پایان نامه حداقل ۱۸.۵ برای کلیه گروه های آزمایشی
انتخاب رشته همنام بودن رشته فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد با رشته انتخابی
تعداد نیمسال های تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد حداکثر ۶ نیمسال تحصیلی

نحوه ثبت نام دکتری استعداد درخشان دانشگاه آزاد ۹۸

مراحل ثبت نام دکتری استعداد درخشان دانشگاه آزاد ۹۸ برای همه واحدهای دانشگاه آزاد یکسان می باشد . در ادامه مراحل را به صورت کلی بیان می کنیم :
۱. مراجعه به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی sanjesh2.iau.ac.ir و مطالعه فراخوان پذیرش دکتری استعداد درخشان دانشگاه آزاد ۹۸
۲. تهیه مدارک ثبت نام دکتری استعداد درخشان دانشگاه آزاد ۹۸ که در فراخوان ذکر شده است .
۳. ورود به سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org
۴. خرید کارت اعتباری
۵. دریافت کد رهگیری ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد ۹۸
۶. ورود به سامانه انتخاب رشته دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۸ ا طریق سایت azmoon.org
۷. تکمیل فرم ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۸
۸. مشاهده پیغام (( ثبت نام با موفقیت انجام شد )) .

مدارک و شهریه ثبت نام دکتری استعداد درخشان دانشگاه آزاد ۹۸

در حین ثبت نام دکتری استعداد درخشان دانشگاه آزاد جز اسکن عکس و اطلاعات شخصی و تحصیلی مدارک دیگری نیاز نمی باشد . اطلاعات شخصی از شناسنامه قابل استخراج است . برای قسمت اطلاعات تحصیلی نیز فقط باید نام رشته و معدل مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را وارد کنید . در صورتی که موفق به کسب حدنصاب دعوت به مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد شدید ، همانند سایر داوطلبانی که از طریق آزمون دکتری ۹۸ به مصاحبه این دانشگاه دعوت شدند ، باید به جلسه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد بروید و در آن زمان ، مدارک مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد ۹۸ را همراه داشته باشید .
در ارتباط با تفاوت میزان شهریه دکتری دانشگاه آزاد داوطلبانی که از طریق کنکور دکتری وارد این مقطع شدند با داوطلبانی که از طریق فراخوان استعداد درخشان وارد شدند هیچ تفاوتی وجود ندارد . یعنی داوطلبان دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد نیز باید بعد از قبولی نهایی در حین ورود به دانشگاه حق بیمه حوادث ، هزینه خدمات آموزشی ، قسمتی از شهریه ثابت دکتری دانشگاه آزاد و قسمتی از شهریه متغیر دکتری دانشگاه آزاد به عنوان پیش پرداخت را به حساب دانشگاه واریز کنند .

مطالب مشابه...

0 افکار در “ثبت نام دکتری استعداد درخشان دانشگاه آزاد ۹۸”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *