فرم مخصوص معدل برای ثبت نام آزمون دکتری

متقاضیان ثبت نام دکتری ۹۸ باید قبل از اقدام به ثبت نام در این آزمون ، از شرایط ثبت نام دکتری ۹۸ و مدارک ثبت نام دکتری ۹۸ مطلع باشند . پذیرفته شدگان این آزمون از میان فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای و یا داوطلبانی که تا پایان بهمن ماه ۹۷ و شهریور ۹۸ فارغ التحصیل می شوند ، می باشند . درج اطلاعات صحیح در فرم ثبت نام اینترنتی امری مهم و ضروریست و با توجه به اینکه یکی از اطلاعات این فرم ، معدل فارغ التحصیلی داوطلب می باشد ، لذا آن دسته از داوطلبانی که در زمان ثبت نام آزمون دکتری ۹۸ ، فارغ التحصیل نشدند ، ملزم به پرینت فرم مخصوص معدل برای ثبت نام آزمون دکتری از دفترچه ثبت نام دکتری ۹۸ و تکمیل آن هستند . در ادامه به معرفی قسمت های مختلف فرم مخصوص معدل برای ثبت نام آزمون دکتری ۹۸ و تذکرات مهمی در ارتباط با تکمیل این فرم می پردازیم .

معرفی قسمت های مختلف فرم مخصوص معدل برای ثبت نام آزمون دکتری ۹۸

فرم مخصوص معدل از دو قسمت مجزا تشکیل شده است که در ادامه هر قسمت را به صورت مختصر شرح می دهیم :

قسمت ( الف ) :

این قسمت باید توسط داوطلب آزمون دکتری ۹۸ تکمیل گردد . داوطلب باید در قسمت (( محل درج شماره پرونده )) ، شماره پرونده ای که بعد از ثبت نام در آزمون دکتری به وی تعلق گرفته را درج نماید .

درج اطلاعاتی همچون نام و نام خانوادگی ، نام پدر ، شماره شناسنامه ، سال تولد ، نام رشته ، سال ورود به دانشگاه ، نام معاونت آموزشی دانشگاه محل تحصیل و نام رشته امتحانی الزامیست .

قسمت ( ب ) :

این قسمت باید توسط معاون آموزشی دانشگاه محل تحصیل داوطلب سال آخر کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای تکمیل گردد . با توجه به تصویر زیر ، معاون آموزشی دانشگاه باید نام و نام خانوادگی ، نام پدر ، شماره شناسنامه ، سال تولد ، نام رشته ، میانگین واحد های گذرانده شده توسط داوطلب تا پایان شهریور ۹۷ بر مبنای ۰ تا ۲۰ و تعداد واحد های گذرانده شده تا تاریخ مذکور را در این فرم وارد کند و بعد از امضا ، مهر دانشگاه را بزند .

تذکرات مهم برای تکمیل فرم مخصوص معدل برای ثبت نام آزمون دکتری ۹۸

رعایت نکات زیر برای تمامی داوطلبان دکتری ۹۸ الزامیست :

۱. دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای متقاضی شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری سال ۹۷ ضمن درج کامل مشخصات خود و شماره پرونده ، در قسمت ( الف ) این فرم را در دو نسخه به حوزه معاونت آموزشی محل فارغ التحصیلی خود ارائه نمایند .

۲. دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی باید پس از دریافت فرم تکمیل شده از داوطلبان مذکور ، قسمت ( ب ) آن را تکمیل ، تائید و پس از مهر و امضای معاون آموزشی ، آن را ثبت و یک نسخه از این فرم را تحویل داوطلب و نسخه دوم را در پرونده دانشجو بایگانی نمایند ، تا در صورت هرگونه استعلام در خصوص وضعیت معدل داوطلب ، دانشگاه بتواند بر اساس این مدرک موجود بررسی و پاسخ لازم را ارائه نمایند.

۳. دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای ، لازم است پس از دریافت فرم تائید شده آن را نزد خود نگه داشته تا در صورت قبولی به موسسه محل قبولی ارائه نمایند . ضمنا آن دسته از داوطلبانی که پس از ثبت نام در این آزمون فارغ التحصیل می شوند ، معدل فارغ التحصیلی آنها ملاک نبوده و با همین معدل ( میانگین مندرج در این فرم ) از آنان ثبت نام به عمل خواهد آمد .

۴. آن دسته از دانشجویان سال آخر که حداکثر تا تاریخ ۳۰ بهمن ۹۷ و یا ۳۱ شهریور ۹۸ در دوره کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای فارغ التحصیل می شوند ، در مرحله دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری ، می توانند نسبت به ویرایش و یا درج معدل فارغ التحصیلی ( برای فارغ التحصیلان تا تاریخ ۳۰ بهمن ۹۷ ) و یا میانگین نمرات واحد های درسی گذرانده شده ( برای فارغ التحصیلان تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۸ ) خود تا تاریخ ۳۰ بهمن ۹۷ اقدام نمایند .

مطالب مشابه...

0 افکار در “فرم مخصوص معدل برای ثبت نام آزمون دکتری”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *