مناطق آمایشی مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد ۹۷

در سال ۹۷ تصمیمات جدیدی مبنی بر تغییر رویه برگزاری مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد گرفته شد . این تصمیمات به دلیل کم کردن پرداخت هزینه‌ های گزاف توسط داوطلبان و کوتاه کردن مسیرهای شرکت در جلسه مصاحبه اتخاذ شده است . تمامی واحد های دانشگاه آزاد به ۱۰ منطقه آمایشی تقسیم شده و داوطلبانی که دعوت به مصاحبه شدند ، می توانند به پرتال خود در سایت دانشگاه آزاد مراجعه کرده و مناطق آمایشی ای که قصد شرکت در مصاحبه آنها را دارند ، انتخاب نمایند . در ادامه راهنمای انتخاب مناطق آمایشی مصاحبه دکتری با آزمون و بدون آزمون دانشگاه آزاد ۹۷ را در اختیار داوطلبان قرار می دهیم .

مناطق آمایشی مصاحبه دکتری با آزمون دانشگاه آزاد ۹۷

داوطلبانی که با شرکت در آزمون دکتری مجاز به انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد شده و بعد از اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد و مشاهده کارنامه دکتری مربوط به خود ، حائز شرایط اعلام شدند ( به مصاحبه یک یا چند واحد دانشگاه آزاد دعوت شدند ) ، می توانند از طریق سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org نسبت به تعیین مناطق آمایشی مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد ۹۷ اقدام کنند .

مطابق اطلاعیه این دانشگاه ، حائزین شرایط می توانند از ساعت ۲۴ روز یکشنبه مورخ ۱۰ تیر لغایت روز چهارشنبه مورخ ۱۳ تیر ماه با ورود به سایت مذکور ، در ابتدا هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد ۹۷ را پرداخت کرده و مناطق آمایشی که قصد شرکت در مصاحبه آن را دارند را انتخاب نمایند . لازم به ذکر است که نمره مصاحبه هر منطقه آمایشی برای تمامی دانشگاه هایی که در آن منطقه آمایشی قرار دارند ، محسوب می شود و از آن پس ترتیب انتخاب های داوطلب در فرم انتخاب رشته آزاد تعیین کننده پذیرش نهایی وی است .

در ادامه می توانید راهنمای انتخاب منطقه آمایشی مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد ۹۷ را مشاهده کنید :

ابتدا داوطلبان باید وارد سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org شوند و روی لینک (( ثبت نام مصاحبه دکتری تخصصی ( بدون آزمون و با آزمون ) سال ۹۷ )) کلیک کنند .

حال به صفحه ای هدایت می شوند که با وارد کردن اطلاعات شخصی خود ( کد ملی یا کد رهگیری اتباع غیر ایرانی ) و شناسه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد می توانند وارد پنل کاربری خود شوند .

در پنل کاربری خود باید وارد قسمت انتخاب محل مصاحبه شوند .

در این قسمت باید اسکن عکس ، کارت ملی و صفحه اول شناسنامه خود را بارگزاری کرده و دکمه ثبت را انتخاب کنند . حال لیست تمام دانشگاه هایی که دعوت به مصاحبه شدند را مشاهده می کنند . در این قسمت امکان انتخاب منطقه آمایشی مصاحبه را دارید . در ستون سمت راست گزینه کنار مناطق آمایشی ای که قصد شرکت در آن را دارید تیک دار کنید .

با توجه به متن اطلاعیه دانشگاه آزاد ، به ازای هر کدرشته محل در هر منطقه آمایشی ، موظف به پرداخت یک هزینه مصاحبه هستید . بعد از تیک دار کردن مناطق آمایشی ، سیستم به صورت خودکار و با توجه به تعداد مناطق انتخابی ، هزینه مصاحبه را برای شما محاسبه کرده و شما ره به مرحله پرداخت هدایت می کند . در این مرحله با داشتن یک کارت بانکی عضو شبکه شتاب و رمز دوم می توانید هزینه مصاحبه دکتری آزاد ۹۷ را به صورت کاملا اینترنتی پرداخت کنید . و در انتها سامانه یک کد پیگیری ۱۲ رقمی به شما خواهد داد که نشان دهنده پرداخت موفق هزینه مصاحبه است .

باید مناطق آمایشی انتخابی شما به صورت (( ثبت شده )) و به رنگ سبز شده تبدیل گردد .

برای اطلاع از زمانبندی دقیق مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد باید به سایت واحد های مناطق آمایشی انتخاب کرده مراجعه کرده و اطلاعیه مخصوص را مطالعه کنید .

مناطق آمایشی مصاحبه دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد ۹۷

داوطلبانی که در کنکور دکتری ۹۷ شرکت نکرده اند و از طریق ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد برای تحصیل در مقطع دکتری این دانشگاه اقدام کرده اند ، باید بعد از مشاهده اعلام نتایج دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد و در صورت کسب نمره حدنصاب دعوت به مصاحبه ، همانند داوطلبان دکتری با آزمون ، مناطق آزمایشی مصاحبه خود انتخاب نمایند . در ابتدا باید به جای شناسه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ، کدی که در حین ثبت نام دکتری بدون آزمون آزاد ۹۷ به تلفن همراه آن ها ارسال شده را وارد نمایند . تنها تفاوت این دسته از داوطلبان با داوطلبان دکتری با آزمون ، در صفحه ابتدایی ورود به پنل می باشد . در صفحه ابتدایی مطابق تصویر زیر به جای ۳ مدرک ، لازم است اسکن ۵ مدرک در پرتال قرار گیرد .

در این قسمت علاوه بر بارگزاری اسکن عکس ، کارت ملی و صفحه اول شناسنامه ، بارگزاری اسکن مدرک کارشناسی ارشد و کارنامه دوره کارشناسی ارشد الزامیست . بقیه مراحل انتخاب مناطق آمایشی همانند دکتری با آزمون است .

مطالب مشابه...

0 افکار در “مناطق آمایشی مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد ۹۷”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *