کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد ۹۸

یکی از مدارکی که داوطلبان باید در زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ همراه داشته باشند کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ می باشد . این کارت که حاوی اطلاعات ثبت نامی و تاریخ و محل برگزاری آزمون است توسط سازمان سنجش منتشر شده و در اختیار داوطلبان قرار می گیرد . به عبارت دیگر مقدمات لازم برای برگزاری کلیه رشته های امتحانی مقطع کارشناسی ارشد بر اساس اطلاعات ثبت نامی داوطلبان صورت گرفته و پیرو آن کارت ورود به جلسه آزمون برای متقاضیان صادر می شود . با توجه به این که طبق روال سال گذشته هم چنان شاهد ادغام ثبت نام کارشناسی ارشد و ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۸ می باشیم کلیه داوطلبان در یک آزمون جامع و هماهنگ شرکت کرده و کارت مجزایی تحت عنوان کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۸ برای متقاضیان رشته محل های دانشگاه آزاد منتشر نمی شود . در ادامه زمان و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ را در اختیار داوطلبان قرار داده و جزئیات مربوط به آن را شرح می دهیم .

زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد ۹۸

سازمان سنجش هر ساله در زمان ثبت نام کارشناسی ارشد ۹۸ تاریخ برگزاری آزمون را تعیین کرده و بر این اساس امکان برنامه ریزی کنکور ارشد ۹۸ را برای داوطلبان فراهم می کند . متقاضیان بر این اساس به مطالعه منابع مفید پرداخته و خود را برای حضور در جلسه آزمون آماده می نمایند . با توجه به این که کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد معمولا ۳ الی ۵ روز قبل از برگزاری آزمون منتشر می شود داوطلبان به راحتی می توانند بازه زمانی دریافت کارت را پیش بینی نمایند . سال گذشته آزمون کارشناسی ارشد در روزهای ۶ الی ۷ اردیبهشت ماه برگزار شد و کارت آزمون نیز روز ۳ اردیبهشت ماه منتشر شد .

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد ۹۸

با توجه به انتشار کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ توسط سازمان سنجش داوطلبان می بایست در بازه زمانی اعلام شده به سایت این سازمان به آدرس sanjesh.org مراجعه نموده و کارت آزمون را دریافت نمایند . سامانه ای که بدین منظور طراحی شده امکان مشاهده و پرینت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ را بر اساس اطلاعات ثبت نامی فراهم می کند . دو روش ورود به میز کار داوطلب و دریافت کارت شامل موارد زیر است:

روش اول : بر اساس شماره پرونده و اطلاعات فردی داوطلب
روش دوم : بر اساس شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام

هر چند در دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد به اهمیت شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام چندین بار اشاره شده و داوطلبان را ملزم به نگه داری آن کرده است ، اما گاها با داوطلبانی مواجه هستیم که به دلایل مختلف اطلاعات ثبت نامی خود را فراموش کرده و درصدد دریافت مجدد این اطلاعات می باشند . سازمان سنجش امکان دریافت شماره پرونده و کد رهگیری ثبت نام کارشناسی ارشد را از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش در اختیار داوطلبان قرار می دهد .

باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد ۹۸

مندرجات کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ شامل اطلاعات فردی ، شماره داوطلب ، شماره پرونده ، کد و نام رشته امتحانی ، معدل مقطع کاردانی و کارشناسی ، تاریخ و محل فارغ التحصیلی کارشناسی ، سهمیه و زمان و مکان برگزاری آزمون می باشد . داوطلبان موظفند این اطلاعات را به دقت بررسی کرده و در صورت وجود مغایرت برای اصلاح و رفع آن اقدام نمایند . هر چند بیش تر این اطلاعات به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش قابل ویرایش می باشد اما در خصوص برخی بندهای مندرج در کارت آزمون ، مراجعه به باجه رفع نقص تنها راه حل می باشد . این اطلاعات شامل مغایرت در زبان خارجی انتخابی داوطلب و نوع معلولیت می باشد . در صورت وجود اختلاف در این دو بند داوطلب می بایست به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه امتحانی مربوطه مراجعه کرده و نسبت به رفع آن اقدام نماید .

ویرایش اطلاعات کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد ۹۸

همان طور که در مطالب بالا عنوان شد بیش تر اطلاعات مندرج بر روی کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ به صورت اینترنتی و از طریق سایت این سازمان قابل ویرایش می باشد . از این رو در صورتی که شاهد مغایرت در اطلاعاتی نظیر نام رشته تحصیلی ، نام محل تحصیل و معدل دوره کارشناسی بودید می توانید با مراجعه به قسمت ویرایش کارت ورود به جلسه آزمون ارشد ۹۸ در سایت سازمان سنجش برای رفع و اصلاح آن اقدام نمایید . هم چنین داوطلبان مشمول سهمیه های کنکور کارشناسی ارشد جهت اعلام مغایرت سهمیه خود لازم است علاوه بر ویرایش اینترنتی به ارگان ذیربط مراجعه کرده و پیگیر وضعیت خود باشند .

مهم ترین بندی که در این زمان می بایست نسبت به ویرایش آن اقدام کرد معدل کارشناسی داوطلب می باشد . از این رو داوطلبانی که در زمان ثبت نام آزمون ارشد ۹۸ معدل کارشناسی خود را تا آن زمان وارد کرده اند باید برای ویرایش معدل خود اقدام نمایند ( داوطلبان فارغ التحصیل کارشناسی می بایست معدل مندرج در مدرک کارشناسی خود و دانشجویان سال آخر کارشناسی میانگین واحدهای گذرانده تا تاریخ ۳۰ بهمن ۹۷ را وارد نمایند ) . دانشجویان سال آخر کارشناسی علاوه بر ویرایش معدل باید فرم مخصوص معدل مندرج در دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد ۹۸ را نیز تکمیل کرده و به تایید دانشگاه محل تحصیل خود برسانند .

مطالب مشابه...

0 افکار در “کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد ۹۸”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *