اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری

آزمون دکتری که امسال برای سومین بار با آزمون دکتری دانشگاه آزاد ادغام شده بود ، سوم اسفند ۹۷ برگزار شد . آن دسته از متقاضیانی که با مشاهده کارنامه آزمون دکتری مربوط به خود ، مجاز به انتخاب رشته اعلام شده بودند و با مطالعه دفترچه انتخاب رشته دکتری ، در انتخاب رشته دکتری ۹۸ شرکت کرده بودند ، می توانند با مراجعه به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org نتایج انتخاب رشته دکتری ۹۸ را مشاهده کنند . کلیه داوطلبانی که در حداقل یکی از انتخاب هایشان حدنصاب دعوت به مصاحبه دکتری را کسب کرده باشند باید در تاریخ اعلام شده توسط سازمان سنجش ، با ورود به سایت سنجش و با اطلاعات ثبت نامی که در روی کارت ورود به جلسه آزمون دکتری ذکر شده است ، کارت اعتباری خریداری کرده و فرم بررسی صلاحیت عمومی دکتری ۹۸ را به صورت اینترنتی تکمیل نمایند . در ادامه به بررسی زمان ، نحوه مشاهده و مرحله بعد از اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری می پردازیم .

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری ۹۸

سال گذشته ۳۱ اردیبهشت ماه ، نتایج انتخاب رشته دکتری در سایت سنجش اعلام شد و به احتمال زیاد امسال نیز نتایج انتخاب رشته دکتری سراسری ۹۸ اواخر اردیبهشت ماه توسط سازمان سنجش اعلام خواهد شد .

نحوه مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری ۹۸

آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته دکتری سراسری ۹۸ شدند و فرم انتخاب رشته را در سایت سازمان سنجش تکمیل کرده اند ، می توانند برای مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و روی عبارت (( کارنامه انتخاب رشته کنندگان آزمون دکتری سال ۱۳۹۸ )) کلیک کرده و نتایج انتخاب رشته را مشاهده نمایند . نتایج نهایی دکتری سراسری ۹۸ نیز از طریق همین سایت منتشر شده و در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

از ۲ روش می توانید نتایج انتخاب رشته دکتری ۹۸ خود را مشاهده کنید :

روش اول : جستجو بر اساس مشخصات فردی : هر داوطلب می تواند با وارد کردن شماره داوطلبی ، نام ، نام خانوادگی ، شماره شناسنامه ، سال تولد و عبارت امنیتی نتیجه خود را مشاهده کند .

روش دوم : جستجو بر اساس شماره پرونده و شماره شناسنامه : هر داوطلب می تواند با وارد کردن شماره پرونده ، شماره شناسنامه و عبارت امنیتی نتیجه خود را مشاهده کند .

لازم به ذکر است که تصاویر مربوط به سال ۹۷ می باشد.

مرحله بعد از اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری ۹۸

هر داوطلب بعد از مشاهده نتایج انتخاب رشته خود متوجه می شود که حدنصاب دانشگاه های انتخابی اش در فرم انتخاب رشته را کسب کرده یا خیر . اگر داوطلب حدنصاب دعوت به مصاحبه دکتری یک یا چند دانشگاه را کسب کرده ، باید خود را برای مصاحبه آن دانشگاه ( ها ) آماده کند . افرادی که در جلسه مصاحبه دکتری حضور پیدا کردند باید منتظر اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری ۹۸ بمانند . لازم به ذکر است افرادی که دارای کد دسترسی انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد بودند و بعد از مطالعه دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد فرم انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد را تکمیل کرده بودند ، باید نتیجه دعوت به مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد ۹۸ را به صورت جداگانه در سایت azmoon.org مشاهده کنند .

مطالب مشابه...

0 افکار در “اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *