اعلام نتایج اولیه دکتری ۹۸

پس از برگزاری آزمون دکتری ۹۸ داوطلبان می بایست منتظر اعلام نتایج اولیه آن باشند . نتایج دکتری ۹۸ به صورت کارنامه از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org در اختیار داوطلبان قرار گرفته و در آن رتبه و تراز داوطلب به همراه وضعیت مجاز بودن وی برای شرکت در انتخاب رشته دکتری سراسری ۹۸ مشخص می شود . متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه آزاد نیز باید نتایج خود را در همین کارنامه مشاهده نمایند . یعنی داوطلبان دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد یک کارنامه تحت عنوان کارنامه اولیه دکتری منتشر می شود و دانشگاه آزاد اعلام نتایج اولیه مجزایی نخواهد داشت . هر داوطلب می تواند با مشاهده نتایج اولیه دکتری ۹۸ وضعیت علمی خود را با سایر رقبا مقایسه کند . کلیه داوطلبان کنکور دکتری دانشگاه های سراسری اعم از روزانه ، شبانه ، پیام نور ، غیرانتفاعی ، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد می بایست در این مرحله نسبت به دریافت کارنامه و مشاهده نتایج اولیه خود اقدام نمایند و در صورت مجاز شدن به انتخاب رشته دکتری سراسری و انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ، نسبت به تکمیل فرم های انتخاب رشته به صورت جداگانه در سایت های سنجش و آزمون اقدام نمایند . در ادامه زمان و نحوه مشاهده اعلام نتایج اولیه دکتری سراسری و دانشگاه آزاد ۹۸ را شرح می دهیم .

زمان اعلام نتایج اولیه دکتری ۹۸

سال گذشته نتایج اولیه آزمون دکتری ۹۸ در روز دوشنبه ۲۷ فروردین اعلام شد با توجه به اینکه معمولا نتایج اولیه آزمون دکتری حدودا یک ماه و نیم پس از برگزاری آزمون اعلام می شود ، امسال نیز پیش بینی می شود که نتایج اولیه دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اواخر فروردین ماه اعلام شود . کلیه داوطلبانی که در زمان برگزاری آزمون دکتری ۹۸ در جلسه آزمون حضور داشته و با سایر داوطلبان به رقابت پرداخته اند می بایست در این زمان به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و نتایج اولیه خود را مشاهده نمایند .

نحوه مشاهده نتایج اولیه دکتری ۹۸

متقاضیان پس از مراجعه به سایت مذکور می بایست از منوی سمت راست وارد بخش دکتری تخصصی شده و در صفحه مربوطه بر روی لینک ” پاسخنامه ، کلید نهایی و کارنامه اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری سال ۱۳۹۸ ” کلیک کنند . در ادامه پس از انتخاب گزینه ورود به سیستم وارد صفحه وارد کردن اطلاعات داوطلبی می شوند :

تفاوتی در نحوه ورود به اطلاعات نیست و داوطلبان می توانند از هر دو روش به کارنامه اولیه این آزمون دست یابند .

مطالب مشابه...

0 افکار در “اعلام نتایج اولیه دکتری ۹۸”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *