اعلام نتایج اولیه دکتری

نتایج اولیه آزمون دکتری ۹۸ ، در فرودین ماه اعلام خواهد شد . نتایج اولیه دکتری به صورت کارنامه تنظیم و روی سایت سنجش به نشانی sanjesh.org منتشر می شود . تمامی داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته دکتری ۹۸ هستند ، می توانند نسبت به انتخاب ۵۰ کدرشته محل در زمان مقرر شده توسط سازمان سنجش ، اقدام فرمایند . آن دسته از داوطلبانی که در کارنامه نتایج اولیه دکتری دارای شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد هستند یعنی مجاز به انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ۹۸ شدند و باید به صورت جداگانه انتخاب رشته کنند . بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور دکتری ، راه دانشگاه های سراسری و آزاد از یکدیگر جدا خواهد شد و داوطلبان باید به صورت جداگانه در مصاحبه دکتری ۹۸ و مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد ۹۸ شرکت کنند . لازم به ذکر است که داوطلبان باید در طول تمامی مراحل مربوط به آزمون دکتری ۹۸ ، قوانین و شرایط مندرج در دفترچه ثبت نام آزمون دکتری را دارا باشند . در ادامه این مقاله از زمان ، نحوه مشاهده و مراحل بعد از اعلام نتایج اولیه دکتری مطلع خواهید شد .

زمان اعلام نتایج اولیه دکتری ۹۸

سال گذشته نتایج اولیه دکتری ۹۸ اواخر فروردین ماه توسط سازمان سنجش بر روی سایت sanjesh.org اعلام شد . با توجه به این که تا کنون اطلاعی از زمان دقیق اعلام نتایج دکتری منتشر نشده است ، پیش بینی می شود که امسال نیز مانند سال گذشته نتایج اولیه دکتری در فروردین بر روی سایت سنجش قرار گیرد .

نحوه مشاهده نتایج اولیه دکتری ۹۸

همه داوطلبانی که در کنکور دکتری شرکت کرده اند ، می توانند برای مشاهده نتایج آزمون خود به سایت سنجش به نشانی SANJESH.ORG می باشد مراجعه کنند . دو روش برای مشاهده نتایج وجود دارد .

روش اول : جستجو بر اساس مشخصات فردی : در این روش داوطلب با وارد کردن شماره داوطلبی ، نام و نام خانوادگی ، شماره شناسنامه ، سال تولد و کد امنیتی می تواند نتایج خود را مشاهده کند .

روش دوم : جستجو بر اساس شماره پرونده و شماره شناسنامه : در این روش داوطلب با وارد کردن شماره پرونده ، شماره شناسنامه و کد امنیتی می تواند به نتیجه آزمون دکتری دسترسی پیدا کنند .

لازم به ذکر است که شماره پرونده و شماره داوطلبی را می توان از روی کارت ورود به جلسه آزمون دکتری استخراج کرد .

در هر دو حالت ذکر شده در بالا ، داوطلب بعد از کلیک روی عبارت (( جستجو )) می تواند کارنامه خود را مشاهده کند .

مرحله بعد از اعلام نتایج دکتری ۹۸

همه داوطلبانی که قسمت (( وضعیت مجاز به انتخاب رشته در دوره )) عبارت (( می باشید )) را مشاهده می کنند می توانند با مطالعه دفترچه انتخاب رشته دکتری ، نسبت به انتخاب رشته دکتری اقدام کنند و منتظر اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری باشند تا ببینند که حد نصاب دعوت به مصاحبه را کسب کرده اند یا خیر .
با توجه به اینکه آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۹۸ و سراسری ادغام شده اند ، آن دسته از داوطلبانی که در کارنامه خود دارای کد دسترسی به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد هستند ، می توانند با مطالعه دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ، نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته دکتری آزاد ۹۸ ، به صورت جداگانه در سایت azmoon.org اقدام فرمایند .

مطالب مشابه...

0 افکار در “اعلام نتایج اولیه دکتری”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *