اعلام نتایج نهایی دکتری

با توجه به ادغام ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد ۹۸ و دکتری سراسری ، این سوال برای داوطلبان پیش می آید که آیا نتایج نهایی آزمون دکتری ۹۸ برای دانشگاه های سراسری و آزاد یکجا اعلام می شود یا خیر . با توجه به تجربه آزمون دکتری ۹۷ که همانند امسال با یک آزمون برای تمامی دوره های دکتری برگزار شد ، نتیجه می گیریم که امسال نیز نتایج نهایی دکتری سراسری ۹۸ و نتایج نهایی دکتری دانشگاه آزاد ۹۸ به صورت جداگانه اعلام می شود . طبق اظهارات رئیس مرکز سنجش و پژوهش دانشگاه آزاد اسلامی ، پردازش کارنامه داوطلبان بر اساس نمره آزمون به وسیله سازمان سنجش اعلام شده و از طریق سایت دانشگاه‌ آزاد منتشر می‌ شود . در ادامه زمان ، نحوه مشاهده و مراحل بعد از اعلام نتایج نهایی دکتری سراسری و دانشگاه آزاد ۹۸ را بررسی می کنیم .

زمان اعلام نتایج نهایی دکتری سراسری و دانشگاه آزاد ۹۸

سال گذشته نتایج نهایی پذیرفته شدگان دکتری سراسری ۹۷ ، یکشنبه ۴ شهریور و نتایج نهایی دکتری دانشگاه آزاد ۹۷ روز یکشنبه ۱۸ شهریور ماه اعلام شد . احتمالا امسال نیز طبق روال سال گذشته ابتدا نتایج دانشگاه های سراسری و متعاقبا نتایج دانشگاه آزاد اعلام خواهد شد .

نحوه مشاهده نتایج نهایی دکتری سراسری و دانشگاه آزاد ۹۸

داوطلبانی که در مصاحبه دکتری سراسری ۹۸ شرکت کرده اند ، باید برای مشاهده نتایج نهایی دکتری ۹۸ به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایند و با کلیک بر روی (( نتایج نهایی آزمون دکتری سال ۹۸ )) ، وارد صفحه ورود اطلاعات شوند .

حال از طریق یکی از سه روش ( جستجو بر اساس شماره داوطلبی و شماره شناسنامه ) یا ( جستجو بر اساس شماره پرونده و شماره شناسنامه ) و یا ( جستجو بر اساس شماره پرونده و شماره داوطلبی ) نتایج نهایی آزمون را مشاهده نمایند .

اما آن دسته از داوطلبانی که در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد ۹۸ شرکت کرده اند پس از مشاهده نتیجه اولیه از طریق سایت سنجش ، باید برای مشاهده کارنامه نهایی به سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org مراجعه نمایند و سپس مطابق راهنمای تصویری زیر نتایج خود را مشاهده کنند .

۱. انتخاب گزینه (( اعلان نتایج آزمونها ))

۲. ورود به (( سامانه یکپارچه مدیریت انتخاب رشته و اعلان نتایج – دوره دکتری تخصصی )) و وارد کردن کد ملی و شناسه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد مندرج در کارنامه اولیه دکتری .

۳. انتخاب گزینه (( اعلام نتیجه نهایی آزمون )) از منوی سمت راست .

مرحله بعد از اعلام نتایج نهایی دکتری سراسری و دانشگاه آزاد ۹۸

بعد از اینکه دانشگاه های سراسری و آزاد نتایج نهایی خود در سال ۹۸ را به صورت جداگانه اعلام کردند ، پذیرفته شدگان نهایی باید به سایت دانشگاه خود مراجعه کرده و اطلاعیه زمان و نحوه ثبت نام را مطالعه نماید . امکان دارد قبل از ثبت نام حضوری در خود دانشگاه ، ثبت نام غیرحضوری ( اینترنتی ) توسط دانشگاه هایی برگزار شود که عدم ثبت نام اینترنتی در سایت دانشگاه به منزله انصراف از تحصیل در آن دانشگاه می باشد . در نتیجه توجه به اطلاعیه های مختلف دانشگاه ها در زمینه ثبت نام ، الزامی می باشد .

مطالب مشابه...

0 افکار در “اعلام نتایج نهایی دکتری”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *