برنامه ریزی کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

یکی از راه های مطمئن برای موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۸ داشتن برنامه ریزی منسجم می باشد. برنامه ریزی فرایندی است که باعث ساماندهی امور داوطلب شده و با هموار کردن مسیر پیش رو نتیجه مطلوبی را برای وی رقم می زند . به بیان دیگر برنامه ریزی استفاده بهینه و مفید از زمان و وقت است . با توجه به ادغام ثبت نام کارشناسی ارشد و ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد متقاضیان برنامه خود را برای شرکت در یک آزمون جامع و هماهنگ تنظیم می نمایند . از این رو داشتن برنامه ای صحیح و منظم داوطلبان را به کسب رتبه قبولی هم در دانشگاه های سراسری اعم از روزانه ، شبانه ، پیام نور ، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان و هم دانشگاه آزاد نزدیک می کند . برنامه ریزی کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد هم چون سایر مراحل کنکور نیازمند دقت و توجه است که در ادامه به ویژگی های یک برنامه دقیق و حساب شده می پردازیم .

مدیریت زمان در برنامه ریزی کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۸

مدیریت زمان یعنی استفاده درست و صحیح از زمان برای رسیدن به اهداف از پیش تعیین شده که داوطلبان در ابتدای برنامه ریزی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۸ باید به بررسی آن بپردازند . به عبارت دیگر متقاضیان قبل از هر چیز باید زمان باقی مانده تا کنکور ارشد دانشگاه آزاد ۹۸ را تخمین زده و بر اساس آن برنامه ای تنظیم نمایند که نهایت استفاده و بهره وری را از این زمان ببرند . بدین منظور کافی است ساعات مطالعاتی خود را مشخص نموده و فرصت ها و اوقاتی از روز را که می توانید به مطالعه منابع آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اختصاص دهید ، تعیین کنید . مسلما زمان بندی صورت گرفته با توجه به ویژگی های فردی و امور شخصی داوطلبان با یک دیگر متفاوت می باشد . اما باید توجه داشت داوطلبانی که دیرتر از بقیه اقدام به مطالعه دروس امتحانی کرده و فرصت کوتاه تری تا زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۸ دارند می بایست برنامه فشرده تری داشته و زمان بیش تری را به مطالعه اختصاص دهند .

نکات کلیدی در برنامه ریزی کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۸

بعد از آن که داوطلب ساعات مطالعاتی خود را مشخص نمود حال باید به بررسی حجم منابع کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد پرداخته و بر اساس آن برنامه ای دقیق تنظیم نماید . در این قسمت به برخی از نکات کلیدی و مهم در برنامه ریزی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۸ می پردازیم :

پیش زمینه داوطلب
همان طور که می دانید در کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد شرط تجانس رشته وجود نداشته و داوطلبان می توانند رشته امتحانی مورد علاقه خود را انتخاب نمایند . از این رو پیش زمینه داوطلب نکته اساسی در نحوه برنامه ریزی ارشد دانشگاه آزاد ۹۸ می باشد . در صورتی که داوطلب قصد ادامه تحصیل در رشته کارشناسی خود را داشته باشد مسلما تسلط بیش تری بر روی مباحث و دروس امتحانی داشته و در زمان کوتاه تری به یادگیری مفاهیم می پردازد . اما داوطلبانی که رشته نامرتبط با رشته کارشناسی خود را انتخاب می نمایند می بایست وقت بیش تری برای یادگیری صرف کنند .

تناسب برنامه با توانایی داوطلب
نکته ای که در برنامه ریزی کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از اهمیت بالایی برخوردار است توانایی داوطلب در انجام این برنامه می باشد . به عبارت دیگر برنامه تدوین شده باید در حد توان داوطلب بوده و مطابق توان جسمی و روحی وی طراحی شود .

مطالعه اصولی منابع
گاها با داوطلبانی مواجه هستیم که زمان کمی را به مطالعه هر مبحث اختصاص داده و خیلی سریع از آن می گذرند . همین موضوع باعث می شود با وجود فرصت مطالعاتی کافی نتیجه دلخواه را کسب نکنند . به این دسته از داوطلبان توصیه می کنیم برای موفقیت در این مسیر بر روی یادگیری مفاهیم متمرکز شده و اصول مطالعه صحیح را یاد بگیرند .

مرور منظم دروس
مسلما به خاطر سپردن حجم عظیمی از مباحث غیر ممکن بوده و در طول زمان از ذهن پاک می شود . از این رو تکرار مطالب می تواند کمک شایانی در یادگیری داوطلب داشته باشد .

خلاصه برداری
یکی دیگر از راهکارهای به خاطر سپردن مفاهیم ، خلاصه برداری است . داوطلبانی که در هنگام مطالعه منابع به خلاصه برداری نکات کلیدی و مهم می پردازند در زمان جمع بندی می توانند با مطالعه این خلاصه ها مطالب خوانده شده را مرور کنند .

ابزارهای کمکی در برنامه ریزی کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۸

شاید مهم ترین بخش برنامه ریزی کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد مطالعه منابع مفید و مناسب و مرور آن ها باشد . اما باید توجه داشت مطالعه منابع کنکور کارشناسی ارشد به تنهایی کافی نبوده و داوطلب علاوه بر تسلط بر روی مباحث می بایست با نحوه طراحی سوالات نیز آشنا شود . از این رو به متقاضیان توصیه می کنیم با مطالعه دفترچه سوالات و پاسخنامه کنکور کارشناسی ارشد سالیان گذشته ماهیت آزمون را شناخته و با شرکت در آزمون های آزمایشی خود را بیازمایند . نرم افزار تخمین رتبه کارشناسی ارشد و نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نیز ابزاری برای تخمین شانس قبولی داوطلبان می باشد که متقاضیان با توجه به نتایج اکتسابی در آزمون های آزمایشی می توانند از آن ها استفاده نمایند .

مطالب مشابه...

0 افکار در “برنامه ریزی کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *