تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد پیام نور

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد پیام نور ۹۷ مرحله ای است که به منظور تکمیل ظرفیت های خالی این دانشگاه برگزار شده و فرصت دوباره ای در اختیار داوطلبانی قرار می دهد که در اعلام نتایج نهایی کارشناسی ارشد نتیجه قابل قبولی کسب نکرده یا از رشته محل قبولی خود رضایتی ندارند . هر چند بر اساس اخبار و اطلاعیه هایی که تاکنون منتشر شده وزارت علوم از عدم برگزاری تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد ۹۷ خبر داده است اما با بررسی آمار نهایی ثبت نام کنندگان شاهد ظرفیت های خالی در برخی دانشگاه ها هم چون دانشگاه پیام نور می باشیم . از این رو انتظار می رود درخواست هایی از طرف این دانشگاه مبنی بر برگزاری تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد پیام نور ۹۷ به سازمان سنجش ارسال شود . در این مقاله سعی کرده ایم توضیحاتی در خصوص زمان و نحوه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور ۹۷ در اختیار داوطلبان قرار دهیم .

زمان انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد پیام نور ۹۷

بر اساس جدیدترین اخبار منتشر شده با توجه به آمار ثبت نام کنندگان کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور ، تنها ۵۰ درصد ظرفیت رشته محل های این دانشگاه پر شده است . از این رو درخواست برگزاری تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد از سوی این دانشگاه به وزارت علوم ارسال شده و احتمالا امکان ثبت نام و انتخاب رشته برای متقاضیان از سوی وزارت علوم فراهم خواهد شد . هر چند زمان دقیق انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد پیام نور ۹۷ مشخص نشده اما اخبار منتشر شده حاکی از برگزاری این مرحله در هفته دوم مهر ماه می باشد .

نحوه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد پیام نور ۹۷

پس از اعلام زمان تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور ۹۷ داوطلبان می بایست به بررسی رشته محل های ارائه شده در دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد ۹۷ پرداخته و بر اساس آن انتخاب های خود را انجام دهند . توجه داشته باشید ممکن است رشته محل مورد علاقه شما به دلیل تکمیل ظرفیت ، در این مرحله ارائه نشود . از این رو حتما قبل از تکمیل فرم انتخاب رشته ، لیست رشته محل های ارائه شده در مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد پیام نور ۹۷ را با دقت بررسی نمایید . پس از آن در صورت داشتن شرایط لازم می توانید انتخاب های خود را ثبت نموده و فرم انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد پیام نور ۹۷ را تکمیل نمایید . در حال حاضر اطلاعیه ای در خصوص نحوه انتخاب رشته داوطلبان منتشر نشده اما به محض آغاز فرایند تکمیل ظرفیت ارشد فراگیر پیام نور ۹۷ راهنمای تصویری آن را در اختیار داوطلبان قرار می دهیم .

شرایط انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد پیام نور ۹۷

هر ساله هم زمان با انتشار دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد ، شرایط شرکت در این مرحله نیز به اطلاع داوطلبان می رسد . با توجه به تجربیات سالیان گذشته ، چند مورد از با اهمیت ترین این شرایط را در زیر عنوان کرده ایم :

شرط اصلی برای شرکت در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد پیام نور ۹۷ حضور در جلسه آزمون کارشناسی ارشد ۹۷ می باشد . هر داوطلب منحصرا مجاز به انتخاب کد رشته محل هایی خواهد بود که در آزمون رشته امتحانی مربوط به آن شرکت کرده است . تعداد انتخاب های داوطلب در این مرحله محدودتر و از میان رشته محل های ارائه شده در دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد ۹۷ می باشد . پذیرفته شدگان رشته محل های بورسیه و دارای شرایط خاص حق شرکت در این مرحله را نخواهند داشت .

مشاوره تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد پیام نور ۹۷

از آن جایی که متقاضیان انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد پیام نور ۹۷ بر اساس رتبه و تراز اکتسابی و ترتیب اولویت های انتخابی با یک دیگر مقایسه می شوند ممکن است برخی داوطلبان موفق به کسب رتبه قبولی در مرحله اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد ۹۷ نشوند . توصیه ما به این دسته از داوطلبان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۷ می باشد . هم چنین در صورت برگزاری تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۷ می توانند شانس خود را در این مرحله نیز بیازمایند .

مطالب مشابه...

0 افکار در “تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد پیام نور”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *