جزئیات ثبت نام آزمون دکتری ۹۸

آزمون دکتری سراسری و آزمون دکتری دانشگاه آزاد در سال ۹۸ ، همانند دو سال گذشته با یکدیگر ادغام شدند و متقاضیان تحصیل در این آزمون می بایست دفترچه ثبت نام دکتری ۹۸ که توسط سازمان سنجش در سایت خود به نشانی sanjesh.org منتشر خواهد کرد ، دانلود و مطالعه کنند . دکتری تخصصی به دو شیوه آموزشی – پژوهشی و پژوهش محور برگزار می شود . شیوه آموزشی – پژوهشی دوره ای است که محتوای برنامه آن شامل واحد های درسی ، کار های پژوهشی و پایان نامه می باشد اما شیوه پژوهش محور با محوریت پژوهش و شامل واحدهای درسی کم و ارائه رساله برگزار می شود .
معیار پذیرش دانشجوی دکتری آموزشی – پژوهشی و پژوهش محور  به شرح جدول زیر است:

شیوه پذیرش آزمون متمرکز سوابق آموزشی ، پژوهشی و فناوری   مصاحبه علمی تهیه طرح واره
آموزشی – پژوهشی  ۵۰ درصد ۲۰ درصد  ۳۰ درصد
پژوهش محور ۳۰ درصد ۲۰ درصد ۳۰ درصد ۲۰ درصد

۱.    آزمون متمرکز همان آزمون کتبی ایست که توسط سازمان سنجش به صورت یکپارچه برای تمامی متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری برگزار می شود . زمان ثبت نام دکتری ۹۸ به صورت دقیق اعلام نشده ولی طبق روال سال های گذشته در آذر ماه صورت می گیرد .
۲.    نمره سوابق آموزشی ، پژوهشی و فناوری توسط اساتید که در جلسه مصاحبه دکتری و مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد حضور دارند ، به داوطلبان اهدا می شود .
۳.    نمره مصاحبه هم توسط اساتید به داوطلبان داده خواهد شد . در جسله مصاحبه دکتری ۹۸ و مصاحبه دکتری آزاد ۹۸ که به صورت جداگانه برگزار می شود سوالات متفاوتی پرسیده می شود که میزان تسلط هر داوطلب در نحوه پاسخگویی به سوالات در کسب نمره مطلوب موثر است .
۴.    طرح واره همان طرح اولیه رساله ی متقاضیان کد رشته محل های پژوهش محور است که از طرف موسسه یا دانشگاه پذیرنده دانشجو اعلام شده و باید توسط داوطلب تهیه و تدوین و در زمان مصاحبه دکتری به صورت مکتوب ارائه دهد .

شرایط مختلفی برای ثبت نام کنکور دکتری در نظر گرفته شده است و داوطلبان باید تمامی شرایط را داشته باشند . می توانید برای اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی، مقاله شرایط ثبت نام آزمون دکتری ۹۸ را مطالعه کنید .
در ضمن سازمان سنجش در دفترچه ثبت نام دکتری سراسری ، عناوین دروس امتحانی را ذکر کرده که متقاضیان می توانند با تهیه منابع دکتری ۹۸ و برنامه ریزی دقیق و اصولی نمره قابل قبولی برای تحصیل در این مقطع کسب کنند .

 

مطالب مشابه...

0 افکار در “جزئیات ثبت نام آزمون دکتری ۹۸”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *