ثبت نام دکتری استعداد درخشان ۹۸

با توجه به تعداد زیاد متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری ، برخی دانشگاه های سراسری پس از اخذ مجوز از وزارت علوم در رشته هایی مشخص تعداد محدودی دانشجو را بر اساس سوابق تحصیلی ( استعداد درخشان ) پذیرش می کند . این دسته از داوطلبان نیازی به ثبت نام در آزمون دکتری ۹۸ ندارند و کافیست بعد از انتشار فراخوان دانشگاه های سراسری و در صورت دارا بودن شرایط و ضوابط ذکر شده ، مدارک خود را جهت بررسی به معاونت استعداد درخشان دانشگاه های مورد علاقه خود ارسال کنند . بعد از اعلام نتایج اولیه دکتری استعداد درخشان ۹۸ به صورت جداگانه توسط هر دانشگاه ، پذیرفته شدگان این مرحله همانند داوطلبانی که از طریق کنکور دکتری اقدام به شرکت در این ماراتن بزرگ کرده اند ، می بایست جهت شرکت در جلسه مصاحبه دکتری ۹۸ اقدام نمایند . به دلیل تفاوت های پذیرش دکتری بدون کنکور ۹۸ با دکتری با آزمون ، لازم دانستیم تا این مقاله را که پیرامون زمان و شرایط ، نحوه ، مدارک و شهریه ثبت نام دکتری استعداد درخشان ۹۸ است را نگارش کنیم .

زمان و شرایط ثبت نام دکتری استعداد درخشان ۹۸

اطلاعیه های پذیرش و ثبت نام دکتری استعداد درخشان ۹۸ توسط هر دانشگاه به صورت جداگانه در سایت رسمی خود منتشر خواهد شد . از این رو زمان خاص و دقیقی برای متقاضیان ثبت نام دکتری بدون کنکور نیست . هر دانشگاه بعد از رایزنی با وزارت علوم ، لیست رشته ها و تعداد داوطلبان پذیرش کننده دکتری استعداد درخشان را اعلام می کند و طی آن علاقه مندان به ثبت نام بدون کنکور دکتری می بایست فراخوان های مختلف هر دانشگاه را مطالعه کرده و در صورت دارا بودن تمامی شرایط و ضوابط ، ابتدا مدارک خود را برای دانشگاه یا دانشگاه های مورد علاقه ارسال کرده و در صورت پذیرش اولیه ، جهت شرکت در مصاحبه دکتری بدون آزمون ثبت نام اینترنتی و حضوری نمایند . لازم به ذکر است که هر دانشگاه مبلغی را به عنوان هزینه ثبت نام دکتری استعداد درخشان ۹۸ در فراخوان خود اعلام می کنند و این هزینه غیرقابل بازگشت ، برای بررسی مدارک و سوابق داوطلبان دریافت شده و به هیچ عنوان قابل استرداد نیست .

نحوه ثبت نام دکتری استعداد درخشان ۹۸

مراحل ثبت نام دکتری استعداد درخشان ۹۸ برای دانشگاه های مختلف تفاوت اندکی دارد که در ادامه مراحل را به صورت کلی بیان می کنیم و هر داوطلب موظف است به غیر از موارد ذکر شده در زیر ، به سایت دانشگاه های پذیرنده مراجعه کرده و در صورت تفاوت در نحوه ثبت نام دکتری بدون آزمون ۹۸ ، مطلع گردد .

مراحل ثبت نام دکتری استعداد درخشان ۹۸:
مراجعه به سایت هر دانشگاه و مطالعه فراخوان پذیرش دکتری استعداد درخشان ۹۸
تهیه مدارک ثبت نام دکتری استعداد درخشان ۹۸
پرداخت هزینه ثبت نام کتری استعداد درخشان ۹۸
ثبت نام اینترنتی در سایت دانشگاه پذیرنده دانشجوی دکتری استعداد درخشان ( برخی دانشگاه ها )
ارسال مدارک و فیش واریزی ثبت نام دکتری استعداد درخشان ۹۸
انتظار برای اعلام نتایج نهایی دکتری استعداد درخشان ۹۸
مدارک و شهریه ثبت نام دکتری استعداد درخشان ۹۸
متقاضیان دکتری استعداد درخشان باید قبل از ثبت نام ، مدارک مندرج در فراخوان هر دانشگاه را فراهم کرده و سپس نسبت به ثبت نام دکتری بدون کنکور اقدام کنند . در ادامه مدارک کلی دانشگاه ها را مطابق فراخوان سال های گذشته طی جدولی برای علاقه مندان شرح می دهیم :

مدارک کلی ثبت نام دکتری استعداد درخشان ۹۸:
اسکن عکس
اسکن کارت ملی و شناسنامه
ریز نمرات مقطع کارشناسی ارشد
ریز نمرات مقطع کارشناسی
گواهی دانش آموختگی مقطع کارشناسی
گواهی دانش آموختگی مقطع کارشناسی ارشد در صورت فارغ التحصیلی
چکیده پایان نامه ارشد ( فارسی – لاتین ) / در صورت عدم دفاع ، تصویر پروپوزال
گواهی رتبه کنکور کارشناسی ( اختیاری )
گواهی رتبه کنکور کارشناسی ارشد ( اختیاری )
گواهی رتبه در دوره کارشناسی ارشد ( اختیاری )
گواهی رتبه در دوره کارشناسی ( اختیاری )
مقالات و یا نامه پذیرش مقالات ( داشتن مقاله علمی – پژوهشی الزامی است )
فیش واریزی هزینه بررسی مدارک ثبت نام دکتری استعداد درخشان

برای برخی داوطلبان سوالاتی پیرامون شهریه دکتری بدون کنکور دانشگاه های سراسری در سال ۹۸ به وجود می آید که باید بگوییم هیچ تفاوتی در شهریه دکتری با آزمون و دکتری بدون آزمون وجود ندارد . یعنی اگر در با سهمیه استعداد درخشان پذیرش بگیرید ، با توجه به دوره قبولی خود ( روزانه یا پردیس خودگردان ) باید از قوانین پرداخت شهریه پیروی کنید . در دانشگاه های سراسری و دوره روزانه نیازی به پرداخت شهریه نیست و می توانید به صورت رایگان تحصیل کنید اما برای پردیس های خودگردان می بایست شهریه دکتری پردیس خودگردان در سال ۹۸ را پرداخت کنید .

مطالب مشابه...

0 افکار در “ثبت نام دکتری استعداد درخشان ۹۸”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *