ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد

فرا رسیدن زمان انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ۹۸، شرایط پذیرش بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد از طریق دفترچه انتخاب رشته دکتری این دانشگاه برای علاقه مندان تحصیل در مقطع دکتری تخصصی منتشر می شود. در واقع این فرصت برای آن دسته از داوطلبانی که جز استعداد درخشان به شمار می روند گذاشته شده است تا بتوانند با توجه به رزومه خوبی که دارند، بدون شرکت در آزمون دکتری آن سال، شانس خود را امتحان کرده و در این مقطع تحصیل کنند. در ادامه شرایط پذیرش، زمان، نحوه ثبت نام و شهریه دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد را مورد بررسی قرار داده ایم.

” تحصیل در مقطع دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد باید در رشته ای متجانس و همنام با رشته فارغ التحصیلی دوره کارشناسی ارشد باشد. “

شرایط پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد ۹۸

پذیرش بدون آزمون استعدادهای برتر و فارغ التحصیلان ممتاز برای ورود به دوره دکتری در دانشگاه آزاد دارای شرایط خاصی است که طی بخشنامه برای اطلاع عموم منتشر شده است. مفاد اصلی این شرایط به شرح زیر است:
۱. شرط معدل: برای گروه های آزمایشی مختلف حداقل نمره معدل تعریف شده است. حداقل معدل کلیه متقاضیان دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد در گروه آزمایشی دامپزشکی ۱۷، علوم انسانی ۱۸.۵ و سایر گروه های آزمایشی ۱۷.۵ می باشد.
۲. نمره پایان نامه: حداقل نمره پایان نامه داوطلبان ممتاز متقاضی در هر گروه آزمایشی باید ۱۸.۵ باشد.
۳. همنام بودن رشته فارغ التحصیلی: رشته ای که متقاضی در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده باید همنام و متجانس با نام رشته انتخابی در مقطع دکتری باشد.
۴. دارا بودن مدارک در زمان مصاحبه: داوطلبانی که فرم ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد را تکمیل کردند، در صورت کسب حدنصاب لازم برای دعوت به مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد، باید فایل مقالات، تولیدات علمی و… را در روز مصاحبه همراه خود داشته باشند.
۵. تعداد نیمسال های تحصیلی ارشد: متقاضیان باید حداکثر طی ۶ ترم ( بدون احتساب ترم تابستان ) درس خود را در مقطع کارشناسی ارشد به اتمام رسانده باشند.
۶. عدم وجود دروس معادل سازی شده: آن دسته از داوطلبانی که دروس معادل سازی شده داشته باشند نمیتوانند از این طریق برای تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه آزاد اقدام کنند.

زمان ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد ۹۸

قبل از ادغام ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد با دکتری سراسری، متقاضیان دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی، در زمان ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد، نسبت به ارسال مدارک و ثبت نام دکتری بدون کنکور آزاد اقدام می کردند اما از آن پس به دلیل این که ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد همزمان با ثبت نام دکتری سراسری و از طریق سایت سازمان سنجش بود، ثبت‌ نام متقاضیان دکتری بدون آزمون آزاد به زمانی دیگر موکول شد. با آغاز انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد و انتشار دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد، داوطلبانی که قصد ثبت نام دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد را دارند، می توانند با خرید کارت اعتباری نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

” سهمیه در پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد بدون تاثیر است. “

نحوه ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد ۹۸

متقاضیان ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد، بعد از ورود به سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org باید در قسمت ” ثبت نام استعداد های درخشان (ممتازین دکتری تخصصی ) سال ۹۸ “روی لینک ” ثبت نام و خرید کارت اعتباری ” کلیک کنند.

سپس صفحه ای با عنوان ” شرایط ثبت نام ” مشاهده می کنند که اگر دارای تمامی شرایط ذکر شده در این صفحه هستند، داوطلبان می توانند با تیک دار کردن گزینه ” تمام موارد فوق را مطالعه کرده و با توجه به آن متقاضی ثبت نام هستم. درصورت عدم حصول شرایط فوق، در هر مرحله از پذیرش یا حتی تحصیل از ادامه فعالیت منع می شود. ” وارد صفحه بعد شوند.

در صفحه جدید تکمیل اطلاعات شخصی داوطلب برای ادامه پرداخت اینترنتی الزامی می باشد و بعد از آن داوطلب به صفحه دیگری منتقل می شود.

در این صفحه هزینه ثبت نام دکتری استعداد درخشان دانشگاه آزاد در سال ۹۸ را نمایش می دهد (( هزینه ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد ۹۷، ۸۰۰۰۰۰ ریال ( معادل ۸۰ هزار تومان ) بوده است. )) و هر داوطلب با انتخاب گزینه پرداخت به صفحه زیر هدایت شده و باید با استفاده از یک کارت بانکی عضو شبکه شتاب و رمز اینترنتی ( رمز دوم )، خرید خود را تکمیل نماید.

حال هر داوطلب با داشتن یک کد رهگیری ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد می توانند در سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد ثبت نام کنند.
بندهای ۱ تا ۱۲ فرم ثبت نام مربوط به اطلاعات شخصی، بندهای ۱۳ تا ۱۶ مربوط به شماره های تماس، بندهای ۱۷ تا ۱۹ مربوط به آدرس های محل سکونت، بند ۲۰ مربوط به وظعیت نظام وظیفه داوطلبان مرد، بند ۲۱ مربوط به داوطلبان غیر ایرانی می باشد. هر داوطلب ملزم است پس از ورود اطلاعات فردی، کلیه اطلاعات وارد شده را یک بار دیگر بررسی نموده و پس از اطمینان از صحت اطلاعات وارد شده گزینه « تأیید و ادامه » را انتخاب نماید. در بند ۲۲ داوطلب باید عکس خود را با شرایط ذکر شده در دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ۹۸، بارگزاری کند. پس از انتخاب گزینه « تأیید و ادامه » در صورت عدم نمایش پیغام خطا، فرم اطلاعات آزمونی نمایش داده می شود اما در غیر این صورت داوطلب باید با مشاهده نوع خطا نسبت به اصلاح فایل عکس و ارسال دوباره آن اقدام کند.
بند ۲۳ مربوط به نام رشته ای است که داوطلب در مقطع کارشناسی ارشد از آن فارغ التحصیل شده است. بند ۲۴ مربوط به دانشگاه و یا موسسه آموزش عالی صادر کننده مدرک تحصیلی می باشد که داوطلبان می توانند کد آن را از جداول دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد پیدا کرده و در محل در نظر گرفته درج کنند. بندهای ۲۴ و ۲۵ مربوط به تاریخ فارغ التحصیلی، معدل کل و نمره پایان نامه داوطلبان می باشد. بند ۲۸ مربوط به کد مجموعه انتخابی است که داوطلبان باید از جداول مربوطه دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد ۹۸، استخراج کرده و در محل مربوطه درج نمایند.
بند ۲۹ نیز مربوط به کد رشته/ واحدهای دانشگاهی انتخابی داوطلب مربوط می شود که در جدولی در دفترچه مذکور ذرک شده است، می باشد. در آخر با تائید داوطلب، اطلاعات ثبت نهایی می شود.

نکته مهم: در صورت بروز هرگونه خطا در ورود اطلاعات به پیام های سیستم ثبت نام توجه نموده و پس از رفع خطای احتمالی مجدداً نسبت به انتخاب گزینه اقدام « تأیید و ادامه » نمایید.

شهریه دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد ۹۸

بسیاری از متقاضیان دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد نگران تفاوت شهریه پذیرش بدون کنکور و با کنکور در مقطع دکتری هستند. اما باید گفت که شهریه دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد هیچ تفاوتی با شهریه دکتری دانشگاه آزاد با آزمون دکتری ندارد و تنها تفاوت آن دو در شرکت در جلسه آزمون کتبی می باشد. داوطلبان بدون کنکور، در آزمون کتبی شرکت نمی کنند و فقط سوابق تحصیلیشان مورد بررسی قرار میگرند و در صورت کسب حد نصاب به مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد دعوت می شوند اما گروه دوم بر اساس نمره کتبی کسب کرده در آزمون کتبی دکتری که به طور یکپارچه توسط سازمان سنجش برگزار می شود، سنجیده شده و بعد از بررسی ها و در صورت کسب حدنصاب هر دانشگاه، به مصاحبه دعوت خواهند شد.

مطالب مشابه...

0 افکار در “ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *