ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

دانشگاه پیام نور هر ساله علاوه بر پذیرش از طریق آزمون سراسری کارشناسی ارشد، از طریق دوره های فراگیر نیز در این مقطع دانشجو می پذیرد. در نظام آموزشی این دانشگاه محور اصلی یادگیری دانشجو بوده و با توجه به این که دانشجو الزامی برای حضور در کلاس های درس نظری ندارد علاقه مندان بسیاری را به خصوص از میان شاغلان به خود جلب کرده است. از این رو کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۷ در بازه زمانی مشخصی که از سوی سازمان سنجش تعیین می شود برگزار شده و فرصت دوباره ای در اختیار داوطلبانی قرار می دهد که موفق به ثبت نام کارشناسی ارشد سراسری و ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نشده یا در زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد ۹۷ نتیجه قابل قبولی کسب نکرده اند. به دلیل تفاوت هایی که در ثبت نام و نوع برگزاری این آزمون وجود دارد در ادامه به بررسی زمان و نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۷ می پردازیم.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۷

سال گذشته ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور به منظور پذیرش بهمن ماه صورت گرفته و داوطلبان در مهر ماه اقدام به ثبت نام در این آزمون نمودند. با توجه به این که تاکنون اخبار موثقی مبنی بر زمان ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۷ منتشر نشده داوطلبان می بایست اطلاعیه های سازمان سنجش را دنبال کنند تا از ثبت نام جا نمانند.

بر اساس اطلاعیه منتشر شده از سوی سازمان سنجش زمان ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۷ از روز یک شنبه ۲۹ مهر ماه لغایت یک شنبه ۶ آبان ماه می باشد.

نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۷

ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۷ توسط سازمان سنجش صورت گرفته و داوطلبان بدین منظور می بایست در مهلت مقرر به سایت این سازمان به آدرس sanjesh.org مراجعه کرده و پس از دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور و آشنایی با نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۷ نسبت به تکمیل فرم ثبت نام اقدام نمایند. متقاضیان در صورت داشتن شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۷ می توانند در یک کد رشته امتحانی ثبت نام و حداکثر در ۲۰ کد رشته محل دوره های کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور متقاضی ادامه تحصیل شوند. شرکت در این مرحله مستلزم پرداخت هزینه ای تحت عنوان هزینه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۷ بوده که متقاضیان پس از پرداخت این هزینه به وسیله یکی از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب مجاز به ثبت نام می باشند.

نحوه برگزاری کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۷

کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور در نحوه برگزاری آزمون با سایر آزمون های مربوط به کارشناسی ارشد متفاوت می باشد. هر داوطلب پس از ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور به عنوان دانش پذیر تلقی شده و می بایست برای حضور در جلسه آزمون، منابع درسی مندرج در دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور را مطالعه نماید. این منابع در واقع دروس مربوط به ترم ۱ داوطلبان در مقطع کارشناسی ارشد رشته امتحانی مورد نظر می باشد. به عبارت دیگر متقاضیان پس از دریافت کارت ورود به جلسه کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور در آزمونی شرکت می کنند که سوالات آن از دروسی تهیه شده که داوطلب باید در ترم ۱ پاس کند. قبولی داوطلب در مرحله اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور به منزله پشت سر گذاشتن ترم ۱ و ورود به دوره دانشجویی و ترم ۲ می باشد. از مزایای این آزمون معرفی دقیق منابع کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور توسط سازمان سنجش می باشد.

مطالب مشابه...

0 افکار در “ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *