دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد

با توجه به کم بودن ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری در دانشگاه های سراسری هر ساله تعداد زیادی از فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد برای امتحان کردن شانس خود به سمت دانشگاه آزاد روانه می شوند . پذیرش دکتری دانشگاه آزاد از دو روش شرکت در آزمون دکتری ۹۸ و ثبت نام دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۸ امکان پذیر است . دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد با عناوینی همچون دکتری استعداد درخشان دانشگاه آزاد یا دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد نیز شناخته می شود . پذیرش دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد به صورت غیرمتمرکز بوده و داوطلبان در آزمون کتبی شرکت نمیکنند و تنها در صورت داشتن شرایط اعلام شده توسط مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد در زمان مقرر شده ثبت نام خود را در سایت دانشگاه آزاد تکمیل می کنند . در ادامه به صورت کلی جزئیات مراحل ثبت نام ، اعلام نتایج اولیه ، مصاحبه و اعلام نتایج نهایی دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۸ را شرح می دهیم .

ثبت نام دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۸

تا قبل از سال ۹۷ ، ثبت نام دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد همزمان با مرحله انتخاب رشته این دانشگاه برای متقاضیان امکان پذیر بود اما سال گذشته بنابر تصمیم مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی این امکان بعد از اتمام زمان انتخاب رشته برای متقاضیان فراهم شد . شرایط ، ضوابط و هزینه ثبت نام دکتری استعداد درخشان دانشگاه آزاد ۹۸ در دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ۹۸ ذکر خواهد شد کافیست علاقه مندان به ثبت نام دکتری بدون آزمون آزاد ۹۸ ، در زمان مقرر شده از سوی این مرکز به سایت azmoon.org مراجعه کرده و نسبت به خرید کارت اعتباری و تکمیل فرآیند ثبت نام اقدام نمایند .

اعلام نتایج اولیه دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۸

داوطلبانی که فرم ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد ۹۸ را به صورت اینترنتی تکمیل کردند ، باید منتظر نتایج اولیه دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد باشند تا مشخص شود که برای ورود به مرحله مصاحبه تائید صلاحیت شده اند یا خیر . در این زمان دانشگاه مدارک دریافتی از سوی داوطلبان را بررسی کرده و با توجه به ظرفیتی که در هر رشته از وزارت علوم مجوز گرفته نتایج اولیه را اعلام خواهد کرد . پذیرفته شدگان مرحله اول دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۸ باید خود را جهت شرکت در جلسه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد آماده نمایند .

مصاحبه دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۸

معمولا زمان مصاحبه دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۸ با زمان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد ۹۸ داوطلبانی که از طریق کنکور دکتری ۹۸ پذیرفته شدند یکی است . مصاحبه داوطلبان دکتری استعداد درخشان آزاد همانند داوطلبان با آزمون در مناطق آمایشی برگزار می شود . از این رو داوطلبانی که در مرحله اعلام نتایج اولیه موفق به کسب حدنصاب دعوت به مصاحبه دانشگاه آزاد در واحد های انتخابی شدند ، می توانند برای انتخاب مناطق آمایشی مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد به سایت azmoon.org مراجعه کنند .

مطالب مشابه...

0 افکار در “دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *