دکتری بدون کنکور سراسری

هر ساله شاهد رقابت زیادی بین فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد جهت پذیرش در آزمون دکتری هستیم . تحصیل در مقطع دکتری در سال ۹۸ از دو روش شرکت در کنکور دکتری و دکتری بدون کنکور امکان پذیر است . دکتری بدون کنکور با عناوینی مانند دکتری بدون آزمون یا دکتری استعداد درخشان نیز شناخته می شود . پذیرش دانشجوی دکتری بدون کنکور به صورت غیر متمرکز می باشد یعنی هر دانشگاه که بتواند از وزارت علوم مجوز پذیرش دانشجوی دکتری بدون آزمون دریافت کند ، اطلاعیه ای مجزا در سایت خود منتشر می کند که در آن شرایط ، ضوابط و اسامی رشته های مورد پذیرش را اعلام می کند . آئین نامه پذیرش دکتری بدون آزمون در سال ۹۴ تغییرات اساسی کرده اما بعضی دانشگاه ها علاوه بر شرایط مندرج آئین نامه مذکور ، شرایط دیگری را ذکر می کنند که داوطلبان باید تمامی شرایط را دارا باشند . در ادامه به صورت کلی جزئیات مراحل ثبت نام ، اعلام نتایج اولیه ، مصاحبه و اعلام نتایج نهایی دکتری بدون کنکور سراسری ۹۸ را شرح می دهیم .

نحوه و زمان ثبت نام دکتری بدون کنکور سراسری ۹۸

دانشگاه هایی که موفق به کسب مجوز از وزارت علوم جهت پذیرش دانشجوی دکتری بدون کنکور شدند ، در اطلاعیه ای شرایط اختصاصی ، زمان ، نحوه ، مدارک مورد نیاز ، ظرفیت و اسامی رشته های دارای ظرفیت پذیرش برای ثبت نام دکتری بدون آزمون را اعلام می کنند . لازم به ذکر است که هزینه ثبت نام دکتری بدون آزمون سراسری ۹۸ برای هر دانشگاه متفاوت است و داوطلبان محدودیتی در تعداد دانشگاه های ثبت نامی ندارند .

اعلام نتایج اولیه دکتری بدون کنکور سراسری ۹۸

هر داوطلب بعد از ارسال مدارک ثبت نام دکتری بدون آزمون ۹۸ برای دانشگاه مورد نظر میبایست منتظر نتایج اولیه دکتری بدون آزمون ۹۸ بماند . در این زمان دانشگاه مدارک دریافتی از سوی داوطلبان را بررسی کرده و با توجه به ظرفیتی که در هر رشته از وزارت علوم مجوز گرفته نتایج اولیه را اعلام خواهد کرد . پذیرفته شدگان مرحله اول دکتری بدون کنکور ۹۸ باید خود را جهت شرکت در جلسه مصاحبه دکتری آماده نمایند .

مصاحبه دکتری بدون کنکور سراسری ۹۸

معمولا زمان مصاحبه دکتری بدون کنکور ۹۸ با زمان مصاحبه دکتری ۹۸ داوطلبانی که از طریق کنکور دکتری ۹۸ پذیرفته شدند یکی است . مصاحبه داوطلبان دکتری استعداد درخشان همانند دیگر داوطلبان در دانشگاه پذیرش شده می باشد اما با توجه به اینکه داوطلبان دکتری بدون کنکور در آزمون کتبی دکتری تخصصی سال ۹۸ شرکت نکرده اند و نمره کتبی ( تراز ) ندارند ، می بایست در جلسه مصاحبه تمامی تلاش خود را برای اثبات شایستگی ، مهارت و توانایی لازم برای تحصیل در مقطع دکتری به کار بندند .

نتایج نهایی دکتری بدون کنکور سراسری ۹۸

نتایج نهایی دکتری بدون کنکور سراسری ۹۸ هر دانشگاه به صورت جداگانه در سایت اختصاصی دانشگاه ها اعلام خواهد شد . به عنوان مثال اگر داوطلبی برای دکتری بدون کنکور دانشگاه تهران ثبت نام کرده باشد و در مرحله اعلام نتایج اولیه پذیرفته شده باشد باید بعد از شرکت در مصاحبه دانشگاه تهران در تاریخ مشخص شده ، جهت مشاهده نتایج نهایی به سایت دانشگاه تهران مراجعه نماید .

مطالب مشابه...

0 افکار در “دکتری بدون کنکور سراسری”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *