اعلام نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد

پس از برگزاری کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ داوطلبان می بایست منتظر اعلام نتایج اولیه آزمون باشند . نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ به صورت کارنامه در اختیار داوطلبان قرار گرفته و پیرو آن رتبه و تراز داوطلب به همراه وضعیت مجاز بودن وی برای شرکت در انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۸ مشخص می شود . متقاضیان رشته محل های دانشگاه آزاد نیز می بایست نتایج خود را در همین کارنامه مشاهده نمایند . به عبارت دیگر برای این دسته از داوطلبان نتایج اولیه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به صورت مجزا اعلام نمی شود . نتایج اولیه کارشناسی ارشد ۹۸ وضعیت علمی داوطلب را در مقایسه با سایر رقبا تعیین نموده و به داوطلب در نحوه چینش انتخاب ها کمک می کند . کلیه داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری اعم از روزانه ، شبانه ، پیام نور ، غیرانتفاعی ، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد می بایست در این مرحله نسبت به دریافت کارنامه و مشاهده نتایج اولیه خود اقدام نمایند . در ادامه زمان و نحوه اعلام نتایج اولیه کارشناسی ارشد ۹۸ را شرح می دهیم .

زمان و نحوه اعلام نتایج اولیه کارشناسی ارشد ۹۸

نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ معمولا یک ماه پس از برگزاری آزمون یعنی نیمه اول خرداد ماه اعلام می شود . کلیه داوطلبانی که در زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ در جلسه آزمون حضور داشته و با سایر داوطلبان به رقابت پرداخته اند می بایست در این زمان به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه کرده و نتایج خود را مشاهده نمایند . نتایج اولیه کارشناسی ارشد ۹۸ به صورت کارنامه منتشر شده و بر روی این سایت قرار می گیرد . متقاضیان پس از مراجعه به سایت مذکور می بایست از منوی سمت راست وارد بخش کارشناسی ارشد شده و در صفحه مربوطه بر روی لینک ” کارنامه اولیه کارشناسی ارشد ۹۸ ” کلیک کنند . در ادامه پس از انتخاب گزینه ورود به سیستم دو روش جستجو ظاهر می شود :

۱ – بر اساس شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام
۲ – بر اساس شماره پرونده و اطلاعات فردی

حال کافی است از طریق یکی از این روش ها وارد میز کار خود شده و کارنامه اولیه کارشناسی ارشد ۹۸ را دریافت نمایید .

توجه داشته باشید در صورت فراموشی اطلاعات ثبت نام می توانید برای بازیابی شماره پرونده و کد رهگیری ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش اقدام کنید .

کاربرد کارنامه اولیه کارشناسی ارشد ۹۸

کارنامه اولیه کارشناسی ارشد ۹۸ حاوی درصد دروس امتحانی ، رتبه و تراز داوطلب ، وضعیت مجاز بودن وی و رتبه آخرین نفر قبولی در گرایش های مختلف مجموعه امتحانی مربوطه می باشد . متقاضیان با بررسی نتایج اولیه کارشناسی ارشد ۹۸ که در این کارنامه درج شده می توانند اولویت بندی انتخاب های خود را به نحو احسن انجام دهند ، البته در صورتی که مجاز به شرکت در مرحله انتخاب رشته کارشناسی ارشد شده باشند .

هر چند عوامل دیگری نیز در این مرحله تاثیر گذار بوده و باید مورد توجه قرار گیرد اما تحلیل درست کارنامه داوطلب می تواند بهترین انتخاب را برای وی رقم بزند . داوطلبان پس از دریافت این کارنامه و مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد می بایست به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و پس از دانلود دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۸ به مطالعه دقیق آن بپردازند . رشته محل های ارائه شده به همراه شرایط ، ضوابط و نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۸ در این دفترچه درج شده که می تواند راهنمای مناسبی برای داوطلبان باشد .

از آن جا که انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۸ به صورت مجزا انجام می شود متقاضیان رشته محل های این دانشگاه با استفاده از شناسه مندرج در انتهای کارنامه اولیه کارشناسی ارشد و مراجعه به سایت azmoon.org می توانند انتخاب های خود را انجام دهند . این شناسه تحت عنوان کد دسترسی به انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد می باشد .

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد به محض شروع انتخاب رشته در خدمت داوطلبان است.

مطالب مشابه...

0 افکار در “اعلام نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *