شرایط ثبت نام آزمون دکتری ۹۸

متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه های سراسری در سال ۹۸ موظفند تا در صورت دارا بودن شرایط عمومی و اختصاصی و نداشتن مشکل نظام وظیفه عمومی ( برای داوطلبان آقا ) در زمان ثبت نام دکتری ۹۸ ، فرم ثبت نام خود را به صورت اینترنتی در سایت ثبت نام دکتری تکمیل نمایند . با توجه به ادغام کنکور دکتری دانشگاه آزاد ۹۸ با دکتری سراسری ، متقاضیان دکتری دانشگاه آزاد ۹۸ نیز باید دارای شرایط دفترچه باشند . شرایط مذکور در دفترچه ثبت نام دکتری ۹۸ ، توسط سازمان سنجش در سایت sanjesh.org منتشر خواهد شد ، اعلام شده است . در ادامه این مقاله شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام دکتری ۹۸ را ذکر می کنیم .

 

شرایط عمومی ثبت نام دکتری ۹۸

شرایط عمومی شرکت در آزمون دکتری ۹۸ ، شامل اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان مشخص شده در قانون اساسی ، تعهد داشتن نسبت به احکام عملی اسلام ، دشمنی نکردن با نظام جمهوری اسلامی ایران و نداشتن سابقه فساد اخلاقی می باشد . داشتن تمامی موارد برای داوطلبان ثبت نام دکتری الزامیست .

شرایط اختصاصی ثبت نام دکتری ۹۸

شرایط اختصاصی جهت شرکت در کنکور دکتری ۹۸ ، شامل موارد زیر است :

۱. داوطلب باید دارای مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای بوده و یا اینکه دانشجوی سال آخر کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای باشد .
فارغ التحصیلان و دانشجویان گروه رشته های پزشکی از لحاظ طرح تعهد خدمت منعی برای ثبت نام نداشته باشند .
داوطلبان شاغل در وزارت خانه و سازمان و نهاد های دولتی باید موافقت محل کار خود را برای ادامه تحصیل دریافت کنند . ( تحصیل در مقطع دکتری به صورت تمام وقت می باشد . )
رشته ی امتحانی انتخاب شده توسط داوطلب در دوره دکتری باید متناسب با رشته ی تحصیلی دوره کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای باشد .
۲. طلابی که دوره سطح سه خود را گذرانده اند و یا تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۸ فارغ التحصیل می شود و مدرک تحصیلی آنها توسط مدیریت یکی از حزوه های علمیه قم یا خراسان باشد می توانند در یکی از کد رشته های امتحانی مرتبط با علوم انسانی در آزمون دکتری ۹۸ شرکت نمایند .

۳. دانشجویانی که در حال تحصیل در مقطع دکتری تخصصی هستند در صورت انصراف ندادن تا پایان مهلت ثبت نام کنکور دکتری ۹۸ مجاز به ثبت نام در این آزمون نخواهند بود .

۴. داوطلبانی که فارغ التحصیل شده اند لازم است معدل دوره کارشناسی ، کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای خود را در فرم ثبت نام وارد نمایند .

۵. داوطلبانی که تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۸ فارغ التحصیل می شوند لازم است که علاوه بر درج معدل دوره ی کارشناسی خود ، میانگین نمرات واحد های درسی گذرانده شده در مقطع کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای خود را تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۷ در فرم تقاضانامه ثبت کنند و نسبت به تکمیل و تایید فرم معدل مندرج در دفترچه ثبت نام دکتری از سوی دانشگاه محل تحصیل خود در دوره ی کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای اقدام کنند .

۶. دانشجویان سال آخر کارشناسی ارشد و یا دکتری که حداکثر تا تاریخ ۳۱ بهمن ۹۷ فارغ التحصیل می شوند می توانند در مرحله ی دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری ، معدل فارغ التحصیلی خود را وارد نمایند .

۷. دانشجویان سال اخر مقطع ارشد و یا دکتری که تا حداکثر تاریخ ۳۱ شهریور ۹۸ فارغ التحصیل می شوند در مرحله دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری میانگین نمرات واحد های درسی گذرانده خود را وارد نمایند .

۸. دانشجویان سال اخر کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای به جز فارغ التحصیلان دکتری عمومی دامپزشکی و دکتری پزشکی و کارشناسی ارشد پیوسته باید معدل بالای ۱۴ جهت ثبت نام آزمون دکتری ۹۸ داشته باشند .

۱۰ – پذیرفته شدگان با توجه به تعهدات آموزش رایگان باید برابر طول مدت تحصیل دوره دکتری ، در موقع ثبت نام تعهد بدهند تا در صورت نیاز در محلی که وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری تعیین می کند مشغول به خدمت شوند .

۱۱ – داوطلبان ذکور شرکت کننده در آزمون دکتری ۹۸ نباید از لحاظ نظام وظیفه منع داشته باشند .

مطالب مشابه...

0 افکار در “شرایط ثبت نام آزمون دکتری ۹۸”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *