شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۸

امسال نیز هم چون سال گذشته ، ثبت نام کارشناسی ارشد سراسری و ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۸ ادغام شده و یک آزمون جامع توسط سازمان سنجش برگزار می شود . بنابراین داوطلبانی که از طریق سایت ثبت نام کارشناسی ارشد ۹۸ علاقه مندی خود را برای شرکت در کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ اعلام می کنند در واقع متقاضی شرکت در کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۸ نیز محسوب می شوند . از این رو کلیه داوطلبان من جمله متقاضیان ادامه تحصیل در رشته محل های دانشگاه آزاد می بایست ضمن دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد ۹۸ کلیه شرایط و ضوابط مربوط به این آزمون را مطالعه کرده و بر اساس آن برای ثبت نام اقدام نمایند . به عبارت دیگر برای این دسته از داوطلبان دفترچه جداگانه ای تحت عنوان دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۸ منتشر نشده و شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۸ مشابه شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد ۹۸ می باشد . در ادامه بخشی از مهم ترین بندهای این شرایط را که به دو بخش شرایط عمومی و اختصاصی تقسیم می شود ، شرح می دهیم .

 

شرایط عمومی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۸

تمامی متقاضیان ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۸ می بایست دارای شرایط عمومی زیر باشند :

الف ) اعتقاد به اسلام یا یکی از ادیان آسمانی دیگر .
ب ) عدم احراز ملتزم نبودن نسبت به احکام عملی اسلام ( انجام دادن واجبات و پرهیز کردن از محرمات ) .
تبصره : اقلیت های دینی ( ادیان رسمی ) مندرج در قانون اساسی از این شرط مستثنی هستند ، به شرط آنکه متجاهر به نقض احکام اسلامی نباشند .
ج ) عدم احراز عناد نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران .
تبصره : در صورتی که داوطلب سابقه عناد با نظام جمهوری اسلامی داشته ، باید تغییر نظر او احراز شود .
د ) نداشتن سابقه عضویت در ساواک و فراماسونری و اعقاب آنها .
ه ) عدم احراز فساد اخلاقی .
و ) عدم اشتهار به ارتکاب اعمال خلاف شئون شغلی و تحصیلی در طول تحصیل یا زمان اشتغال .

 

شرایط اختصاصی ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۸

سازمان سنجش به منظور ایجاد رقابت سالم برای راهیابی داوطلبان به مراکز آموزشی تحصیلات تکمیلی ، شرایط مناسب و یکسانی را در نظر گرفته که در قسمت زیر به بخشی از مهم ترین بندهای این شرایط که داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۸ نیز ملزم به رعایت آن می باشند اشاره می کنیم .

داشتن مدرک کارشناسی ( لیسانس ) یا کارشناسی ارشد ( فوق لیسانس یا دکترای حرفه ای ) مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت

دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی که حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۸ فارغ التحصیل می شوند .

دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری تنها در صورت انصراف از تحصیل تا پایان زمان ثبت نام کارشناسی ارشد ۹۸ حق ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ را خواهند داشت . اما اگر این دانشجویان تنها قصد شرکت در انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۸ را داشته باشند الزامی به رعایت این بند ندارند .

فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته های گروه پزشکی می بایست قبل از ثبت نام وضعیت طرح تعهد خدمت به وزارت بهداشت خود را مشخص نمایند .

فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته های دبیری باید قبل از ثبت نام موافقت نامه کتبی و بدون قید و شرط از وزارت آموزش و پرورش دریافت و تا زمان قبولی در دانشگاه مورد نظر نزد خود نگه دارند .

داوطلبان شاغل در وزارتخانه ها ، سازمان ها و نهادهای دولتی باید قبل از ثبت نام موافقت کتبی و بدون قید و شرط محل کار خود را مبنی بر ادامه تحصیل دریافت و آن را نزد خود نگه دارند .

دانشجویان سال آخر و دانش آموختگان مقطع کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته که از تاریخ ۳۱ شهریور ۸۶ به بعد فارغ التحصیل شده اند ، در صورتی که معدل آنان کم تر از ۱۲ باشد حق ثبت نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ۹۷ را ندارند .
با توجه به این که شرایط ذکر شده در قسمت فوق به صورت مختصر عنوان شده و با توجه به شرایط مختلف داوطلبان ، دارای تبصره هایی می باشد توصیه می کنیم دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۸ را با دقت مطالعه نمایید . هم چنین این شرایط به صورت کامل و با قلمی روان در مقاله شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد ۹۸ نگاشته شده است .

سایر شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۸

علاوه بر شرایط عمومی و شرایط اختصاصی ، در بخش های بعدی دفترچه ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد ۹۸ شاهد مقررات وظیفه عمومی ، شرایط ثبت نام اتباع خارجی و شرایط استفاده از تسهیلات و سهمیه های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۸ خواهیم بود . از این رو مشمولین هر یک از این بخش ها برای آگاهی از قوانین و ضوابط در نظر گرفته شده می بایست به بررسی و مطالعه این بخش ها نیز بپردازند تا در زمان ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۸ با ابهامی در این خصوص مواجه نشوند .

مطالب مشابه...

0 افکار در “شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۸”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *