دریافت شماره پرونده و کد رهگیری ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

سازمان سنجش هر ساله سامانه ای را به داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد اختصاص داده و از این طریق امکان پیگیری کلیه فرایندهای این آزمون را فراهم می کند . برنامه زمانی ، اخبار و اطلاعیه های مرتبط و هر آن چه داوطلب در طول فرایند آزمون ارشد به آن نیاز دارد در این سامانه تعبیه شده است . متقاضیان در هر یک از مراحل ثبت نام ، انتخاب رشته و اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد می بایست به این سامانه مراجعه کرده و از سرویس های مربوطه بهره مند شوند . ” سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ” طوری طراحی شده که هر داوطلب تنها با وارد کردن اطلاعات شخصی می تواند به میز کار خود دسترسی پیدا کند . این اطلاعات که پس از ثبت نام در اختیار داوطلبان قرار می گیرد شامل شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام است که برای هر داوطلب متفاوت بوده و نگهداری آن از نکات مهم کنکور کارشناسی ارشد می باشد . با توجه به این که هر ساله با داوطلبانی مواجه هستیم که این اطلاعات را فراموش کرده یا به هر دلیلی به آن دسترسی ندارند در ادامه نحوه بازیابی شماره پرونده و کد رهگیری ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ را شرح می دهیم .

اطلاعات مورد نیاز برای ورود به سامانه کنکور کارشناسی ارشد ۹۸

پس از اتمام مراحل ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ، یک کد ۷ رقمی با عنوان شماره پرونده و یک کد ۱۶ رقمی با عنوان کد پیگیری ثبت نام در اختیار شما قرار می گیرد . همان طور که در دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد ۹۸ نیز چندین بار به این نکته اشاره شده است ، نگهداری از این دو شماره تا زمان اعلام نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ ( حداقل به مدت یک سال ) از الزامات این آزمون می باشد . این اطلاعات تنها راه دسترسی به میز کار داوطلب بوده و امکان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد ، انتخاب رشته کارشناسی ارشد ، مشاهده نتایج کارشناسی ارشد و سایر مراحل را فراهم می کند .

برای ورود به سامانه جامع آزمون تحصیلات تکمیلی ۹۸ دو روش وجود دارد:

روش اول بر اساس شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام
روش دوم بر اساس شماره پرونده و اطلاعات فردی

نحوه بازیابی شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام کارشناسی ارشد ۹۸

سازمان سنجش برای داوطلبانی که شماره پرونده یا کد پیگیری ثبت نام خود را فراموش کرده و به آن دسترسی ندارند امکانی فراهم کرده تا بتوانند این اطلاعات را بازیابی کرده و بدون دغدغه و نگرانی در کلیه مراحل آزمون ارشد شرکت نمایند . متقاضیان برای استفاده از این قابلیت می بایست به سیستم پاسخگویی سازمان سنجش مراجعه نمایند . دسترسی به این سیستم از منوی سمت چپ سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org امکان پذیر است .

پس از ورود به سیستم به منظور برقراری ارتباط و ارسال درخواست می بایست با ثبت نام و عضویت در سایت محیط کاربری برای خود ایجاد کنید . برای اطلاعات بیش تر در این خصوص مقاله نحوه ثبت درخواست در سایت سازمان سنجش را مطالعه نمایید .

پس از ثبت نام می توانید برای بازیابی اطلاعات درخواستی اقدام نمایید . بدین منظور کافی است در صفحه اصلی سیستم پاسخگویی سازمان سنجش بر روی گزینه ورود به سیستم کلیک کنید .

حال باید نام کاربری و رمز عبور خود را که در زمان ثبت نام انتخاب کرده بودید وارد نمایید .

با وارد کردن اطلاعات مذکور وارد صفحه اختصاصی خود می شوید . یکی از گزینه های منوی سمت راست این صفحه ” درخواست جدید ” است که به منظور ثبت درخواست جدید باید بر روی آن کلیک کنید .

با وارد شدن به صفحه ثبت درخواست جدید ، دو گزینه مقابل شما قرار می گیرد که باید آزمون مورد نظر و سال مربوطه را انتخاب کرده و بر روی جستجو کلیک کنید .

حال می بایست موضوع درخواست خود را انتخاب نمایید که عنوان مربوط به درخواست شما ” دریافت شماره پرونده یا داوطلبی ” می باشد .

پس از انتخاب موضوع مربوطه و کلیک بر روی گزینه انتخاب ، صفحه ای حاوی اطلاعات فردی شما به نمایش در می آید که برای ادامه فرایند باید بر روی گزینه تایید کلیک کنید .

در پایان درخواست شما در لیست درخواست های ارسالی قرار می گیرد . برای مشاهده پاسخ کافی است بر روی عنوان درخواست خود کلیک کنید .

سایر امکانات سیستم پاسخگویی سازمان سنجش

سیستم پاسخگویی سازمان سنجش به منظور ارتباط هر چه سریع تر و بهتر داوطلبان با این سازمان طراحی شده است . از این رو متقاضیان علاوه بر موارد بالا می توانند سوالات خود را در سایر زمینه ها نیز در این سیستم درج نمایند . اعتراض به نتایج کنکور کارشناسی ارشد و درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته کارشناسی ارشد از جمله مواردی است که از طریق همین سیستم انجام می شود .

مطالب مشابه...

0 افکار در “دریافت شماره پرونده و کد رهگیری ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *