محرومیت ثبت نام آزمون دکتری

تعداد زیادی از داوطلبانی که در کنکور دکتری سال گذشته شرکت کرده اند ، از شرایطی که موجب محرومیت از ثبت نام در دکتری ۹۸ می شوند ، می پرسند . بعد از ادغام ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد با دکتری سراسری ، در تنها دفترچه ثبت نام برای این آزمون که به دفترچه ثبت نام دکتری معروف است ، شرایط محرومین از ثبت نام آزمون دکتری اعلام می شود . در ادامه این مقاله حالت های مختلفی که موجب محرومیت از ثبت نام و شرکت در آزمون دکتری ۹۸ خواهد شد را ذکر می کنیم .

داوطلبان مقطع دکتری دوره روزانه ۹۸

طبق بند شماره ۴ قسمت توصیه های مهم دفترچه ثبت نام آزمون دکتری ، پذیرفته شدگان نهایی دکتری ۹۷ دوره روزانه حتی در صورت عدم ثبت نام و یا انصراف قطعی از رشته قبولی ، مجاز به ثبت نام و شرکت در کنکور دکتری ۹۸ نیستند .

مطابق بند (( م )) نکات و توصیه های مهم ، پذیرفته شدگان دکتری ۹۷ در دوره روزانه اجازه شرکت در کنکور دکتری ۹۸ را نخواهند داشت .

مطابق اطلاعیه منتشر شده توسط سازمان سنجش مورخ ۲۷ شهریور ۹۷ ، پذیرفته شدگان قطعی ( نهایی ) روزانه سال ۱۳۹۷ چه در دانشگاه قبولی ثبت نام کرده و چه ثبت نام نکرده باشند اجازه شرکت در آزمون سال ۱۳۹۸ را نداشته و یک سال محروم از آزمون هستند .

البته این شرط قطعی نمی باشد و امکان اینکه داوطلب بعد از ثبت درخواست در سامانه پاسخگویی سایت ثبت نام دکتری که همان سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org است ، اجازه ثبت نام در کنکور دکتری ۹۸ را داشته باشد ، وجود دارد .

داوطلبان مقطع دکتری دوره غیر روزانه ۹۸

آن دسته از داوطلبانی که در کنکور دکتری ۹۷ شرکت کرده و بعد از تکمیل فرم انتخاب رشته دکتری ۹۷ ، در یکی از دوره های غیر روزانه ( شبانه ، غیرانتفاعی ، پیام نور ، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد ) پذیرفته شده اند ، در صورتی که ثبت نام نکرده اند می توانند در کنکور دکتری ۹۸ ثبت نام و شرکت کنند . اگر این داوطلبان در دانشگاه پذیرفته شده خود ثبت نام کرده باشند ، باید تا پایان مهلت ثبت نام دکتری ۹۸ ، از دانشگاه انصراف قطعی دهند و برای اطمینان بیشتر جهت عدم محرومیت برای ثبت نام دکتری ، در سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org درخواست رفع محرومیت ثبت کنند . سامانه پاسخگویی در سایت ثبت نام دکتری ۹۸ وجود دارد .

داوطلبان مشغول به تحصیل در مقطع دکتری

هر ساله بنابر دلایل مختلف مانند علاقه نداشتن به رشته تحصیلی ، عدم توان پرداخت شهریه ، مسافت طولانی دانشگاه تا محل سکونت و … ، دانشجویان زیادی تصمیم به شرکت مجدد در کنکور دکتری می گیرند . دانشجویان دکتری روزانه ماقبل ۹۶ و دانشجویان دکتری غیر روزانه سالهای گذشته می بایست قبل از اتمام زمان ثبت نام آزمون دکتری ۹۸ ، از دانشگاه انصراف قطعی دهند . اما اگر دانشجویی پذیرفته شده دکتری دوره روزانه ۹۷ باشد ، می بایست علاوه بر انصراف قطعی در زمان ذکر شده ، در سازمان سنجش نیز درخواست ثبت کند .

مطالب مشابه...

0 افکار در “محرومیت ثبت نام آزمون دکتری”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *