مدارک ثبت نام آزمون دکتری ۹۸

ثبت نام دکتری ۹۸ همانند سال گذشته به صورت کاملا اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش انجام می شود . کلیه متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع دکتری باید در زمان ثبت نام آزمون دکتری ۹۸ به سایت sanjesh.org مراجعه کرده و پس از دانلود دفترچه ثبت نام دکتری ۹۸ ، اطلاعات ثبت نامی خود را در فرم ثبت نام درج کنند . صحت اطلاعات ثبت نامی در این مرحله از آزمون اهمیت بالایی دارد ، متقاضیان می بایست مدارک ثبت نام آزمون دکتری ۹۸ را قبل از مراجعه به سایت ثبت نام آزمون دکتری ۹۸ تهیه کرده و بر اساس آن بندهای مختلف فرم ثبت نام را تکمیل کنند . به دلیل ادغام ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد ۹۸ با دکتری سراسری ، علاقه مندان به انتخاب رشته محل های دانشگاه آزاد نیز می بایست همین مدارک را به عنوان مدارک ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد ۹۸ تهیه کنند . در ادامه مدارک لازم برای ثبت نام آزمون دکتری ۹۸ را شرح می دهیم .

مدارک لازم برای ثبت نام دکتری سراسری و دانشگاه آزاد ۹۸

مدارک لازم برای ثبت نام و شرکت در آزمون دکتری ۹۸ شامل موارد زیر می باشد :

۱ – فایل عکس اسکن شده

داوطلب می بایست یک قطعه عکس پرسنلی با مشخصات زیر از قبل اسکن نموده و برای بارگذاری در سایت ثبت نام دکتری ۹۸ آماده نماید . مشخصات عکس به شرح زیر است :

عکس تمام رخ ۴*۳ یا ۴*۶ که در سال جاری گرفته شده باشد .
عکس اسکن شده فقط باید با فرمت JPG باشد .
اندازه عکس اسکن شده باید حداکثر ۴۰۰*۳۰۰ پیکسل و حداقل ۳۰۰*۲۰۰ باشد .
تصویر داوطلب باید واضح ، مشخص و فاقد اثر مهر ، منگنه و هر گونه لکه باشد .
حجم فایل ذخیره شده عکس نباید از ۷۰ کیلوبایت بیش تر باشد .
حاشیه های زاید عکس اسکن شده باشد حذف شده باشد .
حتی الامکان عکس رنگی و دارای زمینه سفید باشد .
متقاضیان می بایست در هنگام ارسال عکس خود به نکات زیر توجه کنند :

اسکن عکس از روی کارت های شناسایی ( کارت ملی ، شناسنامه و …. ) قابل قبول نمی باشد .
عکس بانوان باید با حجاب و صورت کامل آنان مشخص باشد .
در صورت ارسال عکس غیر معتبر ، ثبت نام داوطلب باطل شده و حق شرکت در آزمون دکتری از وی سلب می گردد .

نکته بسیار مهم : داوطلبانی که ثبت نام آن ها توسط فرد دیگری صورت می گیرد علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت نامی ، حتما نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت نمایند تا اشتباها عکس داوطلب دیگری به جای عکس آن ها ارسال نگردد .

۲ – تشکیل پرونده برای داوطلبان دارای معلولیت

داوطلبان معلول برای شرکت در کنکور دکتری ۹۸ باید در سازمان بهزیستی پرونده داشته باشند . وضعیت این داوطلبان از سازمان بهزیستی استعلام خواهد شد . از این رو متقاضیان معلولی که در این سازمان تشکیل پرونده نداده اند لازم است با مراجعه به ادارات بهزیستی نسبت به تشکیل پرونده اقدام نمایند . بدیهی است در صورت عدم تائید معلولیت آنها توسط سازمان بهزیستی ، خدمات و تسهیلات لازم به آنان ارائه نخواهد شد .

۳ – مدارک شناسایی شخصی و تحصیلی

قسمتی از فرم ثبت نام اینترنتی دکتری ، مربوط به اطلاعات فردی و تحصیلی داوطلب است ، به داوطلبان توصیه می شود در زمان ثبت نام دکتری ۹۸ ، مدارک شناسایی خود که شامل کارت ملی و شناسنامه و در صورت فارغ التحصیلی مدارک فارغ التحصیلی ( کارشناسی و کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای ) خود را نزد خود داشته باشند تا فرم را بدون هیچ گونه مغایرتی تکمیل نمایند .

تکمیل فرم مخصوص معدل و تعداد واحد های گذرانده دانشجویان سال آخر دوره های کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای متقاضی شرکت در آزمون دکتری ۹۸ که حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ماه ۹۸ فارغ التحصیل خواهند شد نیز الزامی می باشد . دانشجویان مذکور باید فرم مخصوص معدل برای ثبت نام آزمون دکتری را از دفترچه ثبت نام دکتری ۹۸ پرینت گرفته و برای تائید به موسسه آموزش عالی محل فارغ التحصیلی برسانند و پس از تطبیق با معدل مندرج در کارت ورود به جلسه آزمون دکتری و در صورت داشتن مغایرت معدل طبق اطلاعات ارائه شده در سایت سازمان سنجش اقدام کنند .

۴ – سریال کارت اعتباری ثبت نام

با توجه به این که شرکت در کنکور دکتری ۹۸ مستلزم پرداخت هزینه ثبت نام دکتری ۹۸ می باشد داوطلبان باید قبل از ثبت نام هزینه آن را پرداخت کرده و سریال ثبت نام را که یک کد ۱۲ رقمی است یادداشت نمایند . علاقه مندان به انتخاب در رشته محل های دانشگاه آزاد نیاز به پرداخت هزینه جداگانه در این مرحله از آزمون ندارند .

مطالب مشابه...

0 افکار در “مدارک ثبت نام آزمون دکتری ۹۸”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *