مدارک مصاحبه دکتری ۹۸

با توجه به نزدیک شدن به زمان مصاحبه دکتری ۹۸ ، داوطلبانی که با مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری ، دعوت به مصاحبه یک یا چند دانشگاه سراسری شدند به دنبال فراهم نمودن مدارک مورد نیاز برای جلسه مصاحبه دکتری هستند . سازمان سنجش بعد از اعلام نتایج دعوت به مصاحبه دکتری ۹۸ ، اطلاعیه ای پیرامون زمان ، مدارک و نحوه شرکت در جلسه مصاحبه منتشر کرده است . علاوه بر مدارک ذکر شده در آن اطلاعیه ممکن است هر دانشگاه مدارک مازاد بر آن را از داوطلبان درخواست کند . در ادامه این مقاله به مدارک مورد نیاز برای شرکت در مصاحبه دکتری سراسری ۹۸ می پردازیم .

مدارک مصاحبه دکتری سراسری ۹۸ طبق اطلاعیه سازمان سنجش

مدارک مصاحبه دکتری که داوطلبان دارای حدنصاب می‌ بایست همراه خود در جلسه مصاحبه دکتری داشته باشند :

۱. اصل مدرک کارشناسی ارشد ( فوق لیسانس ) یا کارنامه ریز نمرات .

تبصره : داوطلبانی که دانشجوی سال آخر دوره کارشناسی‌ ارشد و یا دکتری حرفه‌ ای بوده و حداکثر تا تاریخ ۹۸/۰۶/۳۱ فارغ‌ التحصیل می‌ شوند ( اصل گواهی تأیید شده توسط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک مطابق فرم مندرج در صفحه ۳۹ دفترچه ثبت نام آزمون دکتری ۹۸ و یا فرم مندرج در صفحه ۹۴ دفترچه انتخاب رشته‌ دکتری ۹۸ ) .

۲. اصل مدرک کارشناسی ( لیسانس ) یا کارنامه ریز نمرات .

تبصره ۱ : آن‌ دسته از داوطلبانی که فارغ‌ التحصیل دوره کارشناسی ناپیوسته می‌ باشند علاوه بر اصل مدرک کارشناسی ناپیوسته می‌ بایست اصل مدرک کاردانی را نیز ارائه نمایند .

تبصره ۱ : کسانی که به دلایلی قادر به ارائه اصل مدرک یا مدارک‌ مندرج در بند های ۱ و ۲ فوق نمی‌ باشند ، لازم است اصل گواهی تایید شده توسط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک را به همراه داشته باشند .

۳. اصل شناسنامه و یا کارت ملی برای تطبیق مشخصات شناسنامه‌ ای معرفی شده با مشخصات اطلاعات ارسالی از سوی این سازمان .

۴. اصل گواهی مبنی بر اینکه عضو هیات علمی « رسمی – قطعی » و یا « رسمی – آزمایشی » تابعه وزارت علوم ، تحقیقات و فنآوری بوده که به تایید بالاترین مقام مسئول نیز رسیده باشد ، برای آن‌ دسته از افرادی که از امتیاز مربی در این آزمون استفاده نموده‌ اند . برای اطلاع از تاثیر سهمیه در انتخاب رشته دکتری کلیک کنید .

۵. کلیه مستندات مربوط به سوابق علمی ، آموزشی و پژوهشی و تحقیقاتی .

مدارک مصاحبه دکتری سراسری ۹۸ طبق اطلاعیه دانشگاه های سراسری

همانطور که در بالا ذکر شده ، بعضی از دانشگاه ها علاوه بر مدارکی که سازمان سنجش بیان کرده ، ملزم به داشتن مدارکی دیگر هستند . این مدارک در هر دانشگاه با دانشگاه دیگر متفاوت است . به طور مثال دانشگاه شهید بهشتی (( گواهی ثبت نام غیر حضوری داوطلب در سیستم جامع آموزشی گلستان )) و دانشگاه شهرکرد (( تصویر کارنامه نتایج انتخاب رشته آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۹۸ )) را می خواهند . هر داوطلب برای اطلاع دقیق از مدارک مورد نیاز مصاحبه دکتری باید به وبسایت رسمی دانشگاه هایی که توانسته حدنصاب دعوت به مصاحبه دکتری را کسب کند رفته و اطلاعیه مربوطه را مطالعه کند .

مطالب مشابه...

0 افکار در “مدارک مصاحبه دکتری ۹۸”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *