اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد ۹۷

پس از انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد ۹۷ که در اواخر مهر ماه به منظور تکمیل ظرفیت های خالی دانشگاه های سراسری اعم از روزانه، شبانه، پیام نور، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان صورت می گیرد، متقاضیانی که در این مرحله شرکت کرده و انتخاب های خود را بر اساس دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد ۹۷ در فرم مربوطه درج نموده اند می بایست منتظر نتایج این مرحله بوده و در صورت قبولی برای ثبت نام در دانشگاه مربوطه اقدام نمایند. نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد ۹۷ هم چون سایر مراحل کنکور کارشناسی ارشد ۹۷ به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش اعلام خواهد شد که در ادامه زمان و نحوه مشاهده این نتایج را در اختیار داوطلبان قرار می دهیم.

زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد ۹۷

سازمان سنجش در فاصله زمانی کوتاهی پس از اتمام زمان انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد، نتایج این مرحله را اعلام می کند تا دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بر اساس امکانات آموزشی خود در نزدیک ترین نیمسال تحصیلی ممکن از پذیرفته شدگان ثبت نام بعمل آورند. زمان تقریبی اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد ۹۷ طبق سال گذشته دهه اول آبان ماه می باشد.

نحوه مشاهده نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد ۹۷

نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد ۹۷ هم چون سایر مراحل کنکور کارشناسی ارشد از طریق ” سامانه جامع آزمون تحصیلات تکمیلی ۹۷ ” اعلام خواهد شد. متقاضیان می بایست در بازه زمانی اعلام شده توسط سازمان سنجش به سایت این سازمان به آدرس sanjesh.org مراجعه کرده و به بخش کارشناسی ارشد مراجعه نمایند. در این بخش با کلیک بر روی لینک مربوط به اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد ۹۷ و ورود اطلاعات درخواستی، نتایج نمایش داده می شود. دو روش برای مشاهده نتایج این مرحله وجود دارد:

۱ – با استفاده از شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام
در صورتی که شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام خود را از مراحل قبلی نزد خود نگه داشته اید می توانید با استفاده از این اطلاعات نتایج را مشاهده نمایید. کد پیگیری ثبت نام بر روی رسید ثبت نام و شماره پرونده نیز بر روی کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد و کارنامه کارشناسی ارشد داوطلب درج شده است.

۲ – با استفاده از شماره پرونده و اطلاعات فردی داوطلب
در صورتی که داوطلب به کد پیگیری ثبت نام دسترسی نداشته باشد می تواند از این بخش و تنها با وارد کردن اطلاعات فردی نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد ۹۷ را مشاهده نماید. توجه داشته باشید درج شماره پرونده در این قسمت نیز ملزم می باشد.

در این میان ممکن است با داوطلبانی مواجه شویم که شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام خود را فراموش کرده باشند. سازمان سنجش برای این داوطلبان نیز راه حلی در نظر گرفته که استفاده از سیستم پاسخگویی سازمان سنجش می باشد و در منوی سمت چپ سایت این سازمان قرار گرفته است.

ثبت نام پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد ۹۷

متقاضیانی که در مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد ۹۷ پذیرفته می شوند می بایست به سایت دانشگاه محل قبولی خود مراجعه کرده و بر اساس جدول زمان بندی این دانشگاه برای ثبت نام اقدام نمایند. در این میان ممکن است داوطلبانی وجود داشته باشند که در مرحله اعلام نتایج کارشناسی ارشد ۹۷ پذیرفته شده و دانشجو باشند و به دلیل نارضایتی از رشته محل خود در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد نیز شرکت کرده باشند. در صورت قبولی این دسته از داوطلبان در مرحله تکمیل ظرفیت، قبولی قبلی آن ها باطل شده و می بایست برای ثبت نام به دانشگاه محل قبولی جدید مراجعه نمایند. این محدودیت برای داوطلبان دانشگاه آزاد وجود ندارد یعنی در صورتی که داوطلبی در یکی از واحدهای دانشگاه آزاد مشغول تحصیل بوده و در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد ۹۷ شرکت کند در صورت قبولی می تواند بین دو محل قبولی آزاد و سراسری یکی را انتخاب نماید.

مطالب مشابه...

با عرض پوزش - نظرات بسته شده است