اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور بهمن ۹۷

سازمان سنجش با برگزاری کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۷ زمینه های لازم برای راهیابی متقاضیان رشته محل های کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور را فراهم کرده و از این طریق اقدام به تامین نیروی انسانی متخصص و مورد نیاز کشور می نماید . کلیه داوطلبانی که در زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۷ در جلسه آزمون حضور داشته و به سوالات مجموعه امتحانی خود پاسخ داده اند ، می توانند نتایج این آزمون را در سایت سازمان سنجش مشاهده کرده و در صورت قبولی از نیمسال دوم وارد دانشگاه شوند . محل قبولی داوطلب در مرحله اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور یکی از رشته محل های انتخابی وی در زمان ثبت نام می باشد . از آن جا که منابع این آزمون مشخص بوده و برای پاسخ های نادرست نمره منفی لحاظ نمی شود ، داوطلبان با برنامه ریزی درست و مطالعه منابع کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور می توانند بهترین نتیجه را در زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۷ کسب نمایند . نمره نهایی لازم برای قبولی داوطلبان در این مرحله بر اساس تاثیر ۸۰ درصدی میانگین دروس امتحانی و تاثیر ۲۰ درصدی معدل کارشناسی می باشد . در ادامه زمان و نحوه اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۷ را به اطلاع داوطلبان می رسانیم .

زمان و نحوه اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۷

تمامی متقاضیانی که در روز جمعه ۲۳ آذر ماه ۹۷ در جلسه آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور حضور داشته و با سایر داوطلبان به رقابت پرداخته اند می توانند نتایج خود را در دهه اول بهمن ماه در سایت سازمان سنجش مشاهده نمایند . نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور به صورت کارنامه منتشر شده و حاوی نمرات اکتسابی دروس امتحانی و محل قبولی داوطلب می باشد .

پس از اعلام این زمان داوطلبان می بایست در مهلت قانونی اعلام شده به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه کرده و کارنامه کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۷ را دریافت نمایند . سه روش جستجو در این مرحله وجود دارد که امکان مشاهده نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور بهمن ۹۷ را فراهم می کند :

۱ – بر اساس شماره شناسنامه و شماره داوطلبی
۲ – بر اساس شماره شناسنامه و شماره پرونده
۳ – بر اساس شماره داوطلبی و شماره پرونده

ضوابط دوره دانشجوی کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۷

پس از اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور بهمن ۹۷ پذیرفته شدگان این آزمون می بایست با توجه به زمان بندی ثبت نام دانشگاه ها به دانشگاه محل قبولی خود مراجعه کرده و مراحل ثبت نام را طی کنند . از آن جا که پذیرفته شدگان آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۷ پس از احراز شرایط ، از دانش پذیری به دانشجویی تغییر وضعیت داده و از نیمسال دوم در کلاس های درس حضور می یابند ملزم به رعایت ضوابط این دوره می باشند که به برخی از مهم ترین آن ها اشاره می کنیم :

۱ – دانشجویی که در دوره دانش پذیری نمرات زیر ۱۲ کسب نموده و جزو پذیرفته شدگان آزمون ارشد فراگیر پیام نور ۹۷ می باشد می بایست دروس مورد نظر را در دوره دانشجویی مجددا اخذ نموده و با موفقیت بگذراند .
۲ – دانشجو می تواند با توجه به امکانات دانشگاه با پرداخت شهریه های ثابت و متغیر از کلاس های رفع اشکال گروهی و فردی استفاده کند .
۳ – انتقال ، تغییر رشته و گرایش در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه ممنوع است .
۴ – دانشجو در هر نیمسال تحصیلی موظف به ثبت نام و انتخاب واحد درسی در مهلت قانونی می باشد .
۵ – تعداد کل واحدهای درسی در هر رشته بر اساس سرفصل مصوب وزارت علوم است و در صورت تشخیص گروه آموزشی ، داوطلب موظف به اخذ حداکثر ۱۲ واحد جبرانی و حداکثر ۸ واحد اضافی می باشد .
۶ – تعداد واحدهایی که دانشجو می تواند در هر نیمسال تحصیلی ( به جز آخرین نیمسال تحصیلی ) انتخاب کند با توجه به میانگین نمرات قبلی دانشجو حداقل ۶ و حداکثر ۱۴ واحد درسی می باشد .
۷ – نمره قبولی در هر درس که آزمون آن به صورت متمرکز برگزار می شود ، حداقل ۱۲ از ۲۰ است و برای اخذ مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد حداقل میانگین مورد نیاز ۱۴ از ۲۰ می باشد .
۸ – طول دوره تحصیلی کارشناسی ارشد ۳ سال است و در صورت لزوم افزایش سنوات تابع مقررات آموزشی دانشگاه است .

پذیرفته شدگان این آزمون می توانند به منظور اطلاع از تمامی شرایط و ضوابط دوره دانشجویی ، دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۷ را مطالعه نمایند .

مطالب مشابه...

0 افکار در “اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور بهمن ۹۷”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *