نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۸

با توجه به ادغام ثبت نام کارشناسی ارشد سراسری و دانشگاه آزاد ، کلیه متقاضیان ادامه تحصیل در این مقطع می بایست در آزمون جامع سازمان سنجش شرکت نمایند . نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ برای کلیه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی من جمله دانشگاه آزاد یکسان بوده و از طریق دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد ۹۸ در اختیار داوطلبان قرار می گیرد . از آن جا که آشنایی با مراحل ثبت نام امری مهم و ضروری بوده و عدم توجه به آن باعث اختلال در روند ثبت نام و سردرگمی داوطلبان خواهد شد این مقاله را که به بررسی نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۸ می پردازد ارائه داده ایم .

 

نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۸

پس از اعلام زمان ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۸ ، متقاضیان می بایست به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه کرده و ثبت نام خود را به صورت اینترنتی انجام دهند .

کلیه اطلاعات و مدارک لازم برای ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۸ از طریق دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۸ به اطلاع داوطلبان می رسد . متقاضیان می بایست پس از آماده نمودن این مدارک ، در صورت داشتن شرایط لازم نسبت به تکمیل فرم ثبت نام اقدام نمایند . توجه داشته باشید برای اعلام علاقه مندی رشته محل های دانشگاه آزاد ملزم به پرداخت مبلغ جداگانه ای تحت عنوان هزینه ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۸ نمی باشید و تنها با خرید یک کارت اعتباری امکان انتخاب رشته محل های دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد برای شما فراهم می شود . پس از خرید کارت اعتباری و دریافت سریال اعتباری مراحل زیر باید طی شود :

مراجعه به بخش کارشناسی ارشد از منوی سمت راست سایت سازمان سنجش

کلیک بر روی گزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۸

درج سریال اعتباری آزمون

تکمیل فرم ثبت نام

دریافت کد رهگیری و شماره پرونده

نکات مهم در خصوص نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۸

با توجه به این که درج صحیح اطلاعات ثبت نامی داوطلبان از اهمیت بالایی برخوردار بوده و در صورت مغایرت مشکلاتی را در مراحل بعدی آزمون به وجود می آورد به داوطلبان توصیه می کنیم قبل از مراجعه به سایت ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۸ فرم پیش نویس ثبت نام را تکمیل نمایند . برای آشنایی با بندهای مختلف این فرم می توانید مقاله نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد ۹۸ را مطالعه نمایید .

در انتهای مراحل ثبت نام شماره پرونده ۷ رقمی و کد رهگیری ۱۶ رقمی در اختیار هر یک از داوطلبان قرار می گیرد که نگه داری از آن ها برای استفاده در مراحل بعدی از الزامات شرکت در آزمون می باشد .

مطالب مشابه...

0 افکار در “نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۸”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *