هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۸

همان طور که می دانید برای شرکت در هر آزمونی هزینه ای بابت برگزاری آزمون و مراحل سنجش داوطلب دریافت می شود. کنکور کارشناسی ارشد هم از این شرط مستثنی نبوده و کلیه داوطلبان علاقه مند به ادامه تحصیل در این مقطع می بایست هزینه ای را تحت عنوان هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد پرداخت نمایند تا مجوز حضور در جلسه آزمون با انتشار کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد برای آن ها صادر شود. امسال نیز طبق سالیان گذشته پرداخت هزینه ثبت نام کارشناسی ارشد ۹۸ به صورت اینترنتی و از طریق سایت ثبت نام کارشناسی ارشد ۹۸ صورت می گیرد. از این رو متقاضیان واجد شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ در وهله اول می بایست هزینه این آزمون را پرداخت کرده سپس برای تکمیل فرم ثبت نام اقدام نمایند. با توجه به یکپارچه بودن آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و دانشگاه های سراسری، علاقه مندان به انتخاب رشته محل های دانشگاه آزاد نیز ملزم به پرداخت این مبلغ بوده و نیازی به خرید کارت اعتباری جداگانه تحت عنوان هزینه ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۸ ندارند. در ادامه میزان و نحوه پرداخت هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ را در اختیار داوطلبان قرار می دهیم.

میزان هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۸

هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد از چند بخش تشکیل شده که هر داوطلب بر اساس علاقه خود نسبت به پرداخت آن اقدام می نماید. در ادامه میزان این مبالغ را که مربوط به کنکور کارشناسی ارشد سال گذشته می باشد ارائه می دهیم.

هزینه ثبت نام به ازای شرکت در آزمون یک کد رشته امتحانی: ۳۶۰۰۰۰ ریال
نکته: در صورتی که داوطلب قصد شرکت در دو کد رشته امتحانی اصلی و شناور را داشته باشد می بایست به ازای هر رشته امتحانی کارت اعتباری جداگانه به این مبلغ تهیه کند.

هزینه اعلام علاقه مندی دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی: ۱۱۰۰۰۰ ریال
داوطلبانی که علاقه مند به شرکت در گزینش رشته های تحصیلی دانشگاه پیام نور و دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی می باشند لازم است علاوه بر هزینه ثبت نام که در بالا ذکر شده این مبلغ را برای خرید کارت اعتباری علاقه مندی پرداخت نمایند.

هزینه استفاده از خدمات پیام کوتاه: ۵۰۰۰ ریال
با توجه به این که در مراحل مختلف آزمون خدماتی از طریق ارسال پیام کوتاه به داوطلب ارائه می شود، متقاضیانی که تمایل به استفاده از این خدمات را دارند می بایست این مبلغ را پرداخت نمایند.

با توجه به آغاز ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ هزینه خرید کارت اعتباری برای هر رشته امتحانی ۴۵۰۰۰۰ ریال، هزینه خرید کارت علاقه مندی ۱۳۸۰۰۰ ریال و هزینه خدمات پیام کوتاه ۶۰۰۰ ریال در نظر گرفته شده است که به صورت علی الحساب از داوطلبان دریافت می شود.

نحوه پرداخت هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۸

برای پرداخت هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ داوطلبان می بایست پس از دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد ۹۸ که در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ در سایت سازمان سنجش بارگزاری می شود آن را مطالعه نموده و از مبالغ تعیین شده مطلع شوند. پس از آن می توانند با استفاده از یکی از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب نسبت به پرداخت آن اقدام نمایند.
جهت پرداخت این هزینه ابتدا می بایست وارد ” سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۸ ” شوید.

با وارد شدن به سامانه مذکور از منوی سمت راست گزینه خرید سریال ثبت نام را انتخاب نمایید.

در ادامه کارت های اعتباری ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۹۸ به شما نمایش داده می شود که بر اساس علاقه می توانید آن ها را خریداری نمایید.

پس از انتخاب کارت اعتباری مورد نظر وارد صفحه ای می شوید که باید اطلاعات شخصی خود را وارد نموده و یکی از درگاه های بانکی را انتخاب نمایید.

پس از آن با کلیک بر روی دکمه تایید و ادامه وارد صفحه پرداخت الکترونیکی خواهید شد که می بایست با استفاده از یکی از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب و رمز دوم وجه مورد نظر را پرداخت نمایید.

در انتها به شما یک سریال داده می شود که با استفاده از این سریال و مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ می توانید فرم ثبت نام را تکمیل نمایید.

مشاوره پرداخت هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۸

متقاضیان در هنگام پرداخت هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ می بایست به عنوان کارت اعتباری توجه نموده و برای خرید آن نهایت دقت خود را به کار گیرند. چون در سال های گذشته با داوطلبانی مواجه بودیم که اشتباها کارت اعتباری مربوط به سایر آزمون های سازمان سنجش را خریداری کرده و موفق به استرداد هزینه پرداختی نشده اند.
پس از خرید کارت اعتباری و تکمیل فرم ثبت نام، داوطلبان می بایست خود را برای حضور در زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ آماده نمایند. با توجه به ادغام ثبت نام کارشناسی ارشد ۹۸ و ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۸ داوطلبان در یک آزمون شرکت کرده و نتایج اولیه خود را از طریق کارنامه کارشناسی ارشد دریافت می کنند. اما انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۸ و انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۸ به صورت مجزا برای پذیرش علاقه مندان صورت می گیرد.

مطالب مشابه...

0 افکار در “هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۸”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *