هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد ۹۷

با وجود ادغام ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد ۹۷ با دکتری سراسری، بعد از اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری ۹۷، راه این دو دانشگاه به کل از یکدیگر جدا می شود. علاقه مندان به انتخاب کدرشته محل های دانشگاه آزاد می توانند بعد از مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد و پرداخت هزینه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ۹۷ ( خرید کارت اعتباری انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ) در زمان مقرر شده توسط مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی، نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته دکتری آزاد اقدام نمایند. در صورتی که داوطلب حدنصاب دعوت به مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد را در هر واحد کسب کرده باشد، به مصاحبه آن دانشگاه ها دعوت می شود. در نهایت داوطلبان از میان واحدهایی که به مصاحبه دعوت شدند، حق انتخاب دارند. در ادامه به بررسی هزینه شرکت در جلسه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد ۹۷ می پردازیم.

هزینه شرکت در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد ۹۷ – ۹۸

سال گذشته داوطلبان باید برای شرکت در مصاحبه هر رشته گرایش و هر استان به صورت جداگانه هزینه پرداخت می کردند. داوطلبانی که در بیش از یک رشته / گرایش و در یک یا چند اسـتان دعوت به مصاحبه شده بودند باید برای شرکت در جلسه مصاحبه هر رشته / گرایش / استان، مبلـغ ۷۰۰۰۰۰ ریـال را به حساب بانک ملی شعبه دانشگاه آزاد اسلامی واریز و فیش مربوطه را در زمان حضور جهت فرآیند مصاحبه علمی به مسئول مربوطه تحویل می دادند. به عنوان مثال اگر داوطلبی به سه استان مختلف و در هر استان در ۲ گرایش مختلف برای مصاحبه دعوت شده بود، در صورت تمایل به شرکت در هر ۶ مصاحبه، باید برای هر کدام از این مصاحبه ها مبلغ ۷۰ هزار تومان به صورت جداگانه پرداخت می کرد. با توجه به اینکه امسال شیوه نامه جدیدی برای برگزاری جلسات مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد در نظر گرفته شده، یعنی به این صورت که دانشگاه آزاد طبق سند آمایش آموزش عالی به ۱۰ منطقه تقسیم شده و در هر منطقه چند استان قرار گرفته است، متقاضیان ورود به مقطع دکتری دانشگاه آزاد برای شرکت در مصاحبه می توانند به واحد های این مناطق ۱۰ گانه مراجعه کنند. مطابق دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد ۹۷، هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد ۸۰۰۰۰۰ ریال ( معادل ۸۰ هزار تومان ) می باشد.

طبق اطلاعیه دانشگاه آزاد مورخ ۱۰ تیر ۹۷، هر داوطلب برای مصاحبه در هر کد رشته به ازای هر منطقه می بایست یک حق ثبت نام پرداخت نمایند.

مطالب مشابه...

0 افکار در “هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد ۹۷”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *