هزینه مصاحبه دکتری

آزمون دکتری ۹۸ همانند سال های گذشته از دو مرحله آزمون کتبی و آزمون شفاهی ( مصاحبه ) تشکیل شده است . مرحله اول برای همه داوطلبان ورود به مقطع دکتری به صورت یکپارچه و توسط سازمان سنجش در اسفند ماه برگزار می شود اما مرحله دوم توسط هر دانشگاه و به صورت مجزا برگزار می شود . آن دسته از داوطلبانی که بعد از مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری و نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ، برای شرکت در مصاحبه یک یا چند دانشگاه دعوت شده اند ، فارغ از نوع دانشگاه یا دوره باید هزینه مصاحبه دکتری را جهت بررسی مدارک تحصیلیشان پرداخت کنند که در هر دوره و هر دانشگاه متفاوت است . در ادامه به بررسی هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد ، روزانه ، شبانه ، غیرانتفاعی ، پیام نور و پردیس های خودگردان ۹۸ می پردازیم .

هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد ۹۸

داوطلبان دعوت شده به مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد ۹۸ باید در زمان مقرر که توسط توسط مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی اعلام خواهد شد به سایت azmoon.org مراجعه کنند و بعد از پرداخت هزینه مصاحبه جهت انتخاب مناطق آمایشی مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد ۹۸ اقدام کنند . نکته قابل توجه این است که داوطلبان میبایست به ازای هر منطقه آزمایشی ، یکبار هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد را بپردازند . لازم به ذکر است که از سال ۹۷ شیوه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد از استانی به مناطق آمایشی تغییر کرده است . هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد در سال گذشته ۸۰ هزار تومان به ازای هر منطقه آمایشی بوده است و پیش بینی می شود امسال کمی بر این مبلغ افزوده شود .

هزینه مصاحبه دکتری روزانه و شبانه ۹۸

معمولا دانشگاه های سراسری کشور برای دوره های روزانه و شبانه هزینه مصاحبه دکتری را یکسان اعلام می کنند . هر دانشگاه با در نظر گرفتن شاخص هایی همانند اعتبار و رتبه دانشگاه ، امکانات و … مبلغی را به عنوان وجه مصاحبه مشخص خواهد کرد که داوطلبان باید آن را به حساب دانشگاه که در اطلاعیه های مصاحبه نوشته شده واریز نمایند و فیش واریزی را در روز مصاحبه دکتری ۹۸ همراه خود ببرند . یعنی هر داوطلب باید به ازای هر دانشگاهی که دعوت به مصاحبه شده ، هزینه مصاحبه را به صورت جداگانه و با مبالغی متفاوت واریز کند . هزینه مصاحبه دکتری روزانه و شبانه در سال گذشته مابین ۶۰ تا ۱۲۰ هزار تومان به ازای هر کدرشته امتحانی بوده است و پیش بینی می شود امسال کمی بر این مبلغ افزوده شود .

هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه غیرانتفاعی ۹۸

سازمان سنجش تعیین هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه های غیرانتفاعی را نیز بر عهده خود دانشگاه ها گذاشته تا مسئولین هر دانشگاه با بررسی موارد مورد نیاز ، هزینه را به داوطلبان اعلام نمایند . داوطلبان باید توجه کنند که جهت شرکت در جلسه مصاحبه دکتری غیرانتفاعی ۹۸ می بایست هزینه مصاحبه را به صورت جداگانه پرداخت نمایند . یعنی اگر داوطلبی به مصاحبه ۲ دانشگاه و یک موسسه غیرانتفاعی دعوت شده ، میبایست ۳ هزینه مصاحبه پرداخت کند . لازم به ذکر است که معمولا هزینه مصاحبه دکتری ۹۸ در بین دانشگاه های غیرانتفاعی با توجه به درجه بندی آن ها متفاوت است . هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه غیرانتفاعی در سال گذشته مابین ۵۰ تا ۱۳۰ هزار تومان به ازای هر کدرشته امتحانی بوده است و پیش بینی می شود امسال کمی بر این مبلغ افزوده شود .

هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه پیام نور ۹۸

دانشگاه پیام نور بعد از اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری ۹۸ ، اطلاعیه مصاحبه دکتری را در سایت خود منتشر می کند . در این اطلاعیه علاوه بر اعلام جزئیات ، جدول زمانبندی و مدارک مورد نیاز این جلسه ، هزینه مصاحبه دکتری پیام نور را نیز منتشر خواهد کرد . هزینه دانشگاه پیام نور برای همه ی واحد های آن یکسان می باشد . هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه پیام نور در سال گذشته ۷۰ هزار تومان به ازای هر کدرشته امتحانی بوده است و پیش بینی می شود امسال کمی بر این مبلغ افزوده شود .

هزینه مصاحبه دکتری پردیس های خودگردان ۹۸

پردیس های خودگردان نیز بعد از اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری ۹۸ ، اطلاعیه مصاحبه دکتری که شامل زمان مصاحبه برای هر رشته امتحانی ، محل مصاحبه و هزینه مصاحبه را در سایت خود منتشر می کنند . نکته قابل توجه این است که امکان تغییر در جزئیات اطلاعیه ها وجود دارد و همه داوطلبان باید مرتبا سایت دانشگاه های پذیرفته شده در این مرحله از آزمون دکتری ۹۸ را چک نمایند . هزینه پردیس های بین الملل برای با یکدیگر متفاوت است . هزینه مصاحبه دکتری پردیس های خودگردان در سال گذشته مابین ۳۵ تا ۱۰۰ هزار تومان به ازای هر کدرشته امتحانی بوده است و پیش بینی می شود امسال کمی بر این مبلغ افزوده شود .

مطالب مشابه...

0 افکار در “هزینه مصاحبه دکتری”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *