ویرایش انتخاب رشته دکتری سراسری ۹۸

هر ساله داوطلبان تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه های سراسری به دلایل مختلف از جمله جابجایی در انتخاب ها ، حذف یا اضافه نمودن یک رشته محل و … درخواست ویرایش فرم انتخاب رشته خود را دارند . سازمان سنجش هم به دلیل درخواست مکرر این دسته از داوطلبان این امکان را فراهم می کند . احتمال می رود که امسال نیز ویرایش انتخاب رشته دکتری سراسری ۹۸ وجود داشته باشد . در این مقاله توضیح مختصری در ارتباط با زمان و نحوه ویرایش انتخاب رشته دکتری سراسری ۹۸ می دهیم .

زمان ویرایش انتخاب رشته دکتری سراسری ۹۸

سازمان سنجش همزمان با آغاز فرآیند انتخاب رشته دکتری سراسری ۹۸ ، امکان ویرایش فرم انتخاب رشته را به داوطلبان خواهد داد . سال گذشته زمان انتخاب رشته دکتری و ویرایش انتخاب ها سوم تا دهم اردیبهشت ماه بوده اما در حال حاضر زمان ویرایش انتخاب رشته دکتری ۹۸ ، اعلام نشده است.

نحوه ویرایش انتخاب رشته دکتری سراسری ۹۸

متقاضیان ویرایش و ایجاد تغییرات در فرم انتخاب رشته دکتری ۹۸ ، می بایست بعد از ورود به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org ، از منوی سمت راست گزینه (( دکتری تخصصی )) را انتخاب کرده و پس از اینکه به صفحه بعد هدایت شدند ، روی لینک (( انتخاب رشته دکتری سراسری ۱۳۹۸ )) کلیک نمایند . در منوی سمت راست صفحه بعد ، باید گزینه (( ویرایش اطلاعات )) انتخاب شود تا به صفحه ورود اطلاعات شخصی هدایت شوند . بعد از ورود به صفحه انتخاب رشته ، داوطلبان امکان ویرایش رشته محل های منتخب خود را دارند و حتی می توانند رشته محل جدیدی به لیست انتخاب ها اضافه کنند و در نهایت گزینه ثبت تغییرات را انتخاب کنند .

مرحله بعد از ویرایش انتخاب رشته دکتری سراسری ۹۸

بعد از اینکه بازه زمانی انتخاب رشته دکتری سراسری ۹۸ به اتمام رسید ، سازمان سنجش تراز ( نمره کتبی آزمون ) و انتخاب های همه داوطلبان را بررسی کرده و با توجه به حدنصاب دعوت به مصاحبه دکتری هر دانشگاه ، اسامی پذیرفته شدگان مرحله اول آزمون دکتری ۹۸ را با عنوان نتایج انتخاب رشته دکتری سراسری ۹۸ اعلام می کند . حال هر داوطلب باید متناسب با زمانبندی دانشگاهی که به مصاحبه دعوت شده ، به مصاحبه دکتری سراسری برود . در این مرحله امتیازات پژوهشی و تسلط داوطلب بر پایان نامه و رشته امتحانی مورد سنجش قرار می گیرد . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله مصاحبه دکتری ۹۸ را مطالعه نمایید .

مطالب مشابه...

0 افکار در “ویرایش انتخاب رشته دکتری سراسری ۹۸”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *