کارنامه کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور توسط سازمان سنجش برگزار شده و پذیرفته شدگان از نیمسال دوم وارد دانشگاه می شوند . داوطلبانی که با شرکت در این آزمون شانس خود را برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های پیام نور می آزمایند ، نتایج خود را در قالب کارنامه دریافت خواهند کرد . به عبارت دیگر هم زمان با اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور کارنامه ای حاوی وضعیت علمی داوطلب و محل قبولی او منتشر می شود . متقاضیان پس از بررسی کارنامه کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ، از رتبه اکتسابی خود در هر کد رشته محل مطلع شده و در صورت قبولی می توانند نسبت به ثبت نام در دانشگاه پذیرنده اقدام نمایند . قبولی در مرحله اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۷ به منزله پشت سر گذاشتن ترم ۱ مقطع کارشناسی ارشد بوده و نمرات مندرج در کارنامه کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۷ به عنوان نمره دروس ترم اول داوطلب در نظر گرفته می شود . در ادامه به بررسی جزئیات کارنامه کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۷ می پردازیم .

جزئیات کارنامه کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۷

کارنامه کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور از بخش های مختلفی تشکیل شده و به بررسی وضعیت علمی داوطلب پرداخته است .

۱ . بخش اول شامل اطلاعات ثبت نامی و سهمیه نهایی داوطلب می باشد .
۲ . بخش دوم رشته امتحانی داوطلب را نشان می دهد .
۳ . در بخش سوم اطلاعات تحصیلی داوطلب شامل سال اخذ مدرک ، معدل کاردانی و معدل کارشناسی به همراه نمره کل ( تراز نهایی ) وی درج شده است .
۴ . بخش چهارم به بررسی نمرات اکتسابی داوطلب در هر یک از دروس امتحانی می پردازد . در این قسمت جدولی با چهار ستون در اختیار داوطلب قرار می گیرد . شما می توانید تعداد واحد هر یک از دروس امتحانی و نمره اکتسابی در هر درس را در این قسمت مشاهده نمایید .
۵ . در بخش پنجم جزئیات مربوط به وضعیت قبولی داوطلب درج شده است .
۶ . بخش آخر شامل اولویت های انتخابی داوطلب در مرحله انتخاب رشته کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور می باشد . در این قسمت رتبه داوطلب در هر کد رشته محل درج شده و پس از مقایسه با آخرین رتبه قبولی نتیجه آزمون محاسبه شده است . توجه داشته باشید رتبه داوطلب در این قسمت با احتساب سهمیه او به دست آمده است .

لزوم بررسی کارنامه کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۷

داوطلبان علاوه بر وضعیت قبولی می بایست به نمرات اکتسابی دروس امتحانی مندرج در کارنامه کارشناسی ارشد فراگیر ۹۷ نیز توجه ویژه ای داشته باشند . چون بر اساس ضوابط مندرج در دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور دانشجویی که در دوره دانش پذیری نمرات زیر ۱۲ کسب نموده و قبول اعلام شده ، لازم است دروس مورد نظر را در مدت مجاز تحصیل با رعایت پیش نیاز ، اخذ و با موفقیت ( کسب حداقل نمره ۱۲ ) بگذراند .
داوطلبانی در این مرحله موفق خواهند بود که منابع آزمون را با دقت مطالعه کرده و با آمادگی کامل در جلسه آزمون حضور یافته باشند . در صورتی که به هر دلیلی موفق به کسب رتبه قبولی در مرحله اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۷ نشدید می توانید با ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ شانس خود را در این آزمون امتحان کنید . مهلت مجدد ثبت نام کارشناسی ارشد ۹۸ از ۲۸ بهمن آغاز شده و امکان ادامه تحصیل در رشته های مختلف را برای علاقه مندان فراهم می کند .

مطالب مشابه...

0 افکار در “کارنامه کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *